Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 12d. 06:30

Laukia sprendimo dėl Lazdynų tilto

Vilniaus apygardos teismas turėtų nuspręsti, ar sutartis dėl Lazdynų tilto remonto yra teisėta.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus apygardos teismas turėtų nuspręsti, ar sutartis dėl Lazdynų tilto remonto yra teisėta.

Penktadienio vidurdienį Valstybinė komisija turėtų priimti Vilniaus vakarinio aplinkkelio IA etapo, žyminčio Lazdynų tilto rekonstrukcijos pabaigą, darbus.

Tačiau iki šiol nėra aišku, ar sostinės savivaldybės 2008 metais pasirašyta sutartis su įmonėmis „Kauno tiltai“ ir „Panevėžio keliai“ dėl Lazdynų tilto remonto darbų yra teisėta. Tai Vilniaus apygardos teismas ketina spręsti po dviejų savaičių.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas pradėjo nagrinėti, ar Lazdynų tilto rangovo konkursas buvo skaidrus. Prokurorai prašo teismo 2008 metų sutartį pripažinti niekine. Jei prokurorai bylą laimėtų, Vilniaus savivaldybė turėtų grąžinti valstybei 70 mln. Lt Europos Sąjungos (ES) paramos.

Anot Vilniaus miesto vicemero Romo Adomavičiaus, tikimasi, kad jeigu teismas priims nutartį, jog sutartis yra niekinė, pateiks ir išaiškinimą, kaip elgtis toliau. „Taip teismas elgėsi, kai buvo nuspręsta, kad sutartis dėl Nacionalinio stadiono statybų yra niekinė. Gavome paaiškinimą, kaip turime elgtis, ir nebuvo jokių komplikacijų. Šiuo atveju viskas sudėtingiau vien dėl to, kad objektas jau baigtas“, – sakė R.Adomavičius.

Už Lazdynų tilto remontą, kuris kainavo 118 mln. Lt, su darbų vykdytojais iki šiol neatsiskaityta. Anot R.Adomavičiaus, kol kas sumokėta tik nedidelė dalis pinigų, tačiau jau numatyta visa pinigų suma, tik lėšų skyrimas stringa dėl ilgo darbų priėmimo aktų tvirtinimo proceso.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min