Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laukiama išvadų dėl grunto

Povandeninis dugno gruntas jį iškasus laivo 'Ulina' kaušu per pietų pertrauką buvo perpilamas už kelių metrų atgal į vandenį nors turėjo būti išvežamas į specialų grunto sąva.
N.Puteikio nuotr. / Povandeninis dugno gruntas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybė laukia tarnybų išvadų dėl neva netinkamai tvarkomo iškasto grunto.

Baigiant Klaipėdos pilies uostelio fosos rekonstrukcijos darbus, buvo užsakyti ir atlikti matavimai, kuriais nustatytas fosos gylis vietomis – nuo 4 iki 2,5 metro, o projekte numatytas ir po krantinių  tvirtinimo darbų turi būti atkurtas akvatorijos projektinis – 3 metrų gylis.

Todėl šių metų liepą rangovas bendrovė „Hidrostatyba“ pradėjo dugno lyginimo darbus. Iš akvatorijos paimtu paviršiniu gruntu užpylė joje esančias gilesnes vietas. Šiuos veiksmus užfiksavo Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento specialistai ir liepos 22 dieną nurodė rangovui juos sustabdyti.

Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamentas nagrinėjo visą su jachtų uosto įrengimu susijusią aplinkosaugos medžiagą, su fosos praplėtimu bei gilinimu susijusius grunto kasimo, tvarkymo bei jo saugojimo veiksmus. Departamento specialistai  paėmė mėginius ir nustatė grunto taršą, viršijančią leistiną normą. Nustatę netinkamus rangovo veiksmus, medžiagą perdavė teisėsaugos institucijai. Taip pat kreipėsi į Lietuvos geologijos tarnybą  prie Aplinkos ministerijos dėl vertinimo išvadų.

Aplinkos apsaugos departamentas informavo ir Klaipėdos miesto merą Rimantą Taraškevičių apie atliktus veiksmus bei pateiktą medžiagą Lietuvos geologijos tarnybai ir pažadėjo nedelsiant informuoti savivaldybę apie gautus rezultatus.

Gavę institucijų išvadas, Savivaldybės vadovai spręs dėl tolesnių veiksmų.

Savivaldybės užsakymu, mažiausią kainą ir Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka  nugalėtoja pripažinta  „Hidrostatyba“ vykdo projekto „Danės upės krantinių tvirtinimas nuo Biržos tilto iki upės žiočių bei jachtų, mažųjų laivų uosto įrengimas Klaipėdos Piliavietės teritorijoje“  rekonstrukcijos darbus. Jų vertė pagal sutartį  – 46 mln. 856 tūkst. 245  litai, iš kurių 25 mln. 473 tūkst. 391 litas gautas iš Europos Sąjungos, kitos yra savivaldybės biudžeto ir paskolos lėšos.

Šiuo metu  atlikta darbų už  43 mln. 619 tūkst. 407 litų, vykdomi baigiamieji darbai.

Dalis krantinių nuosavybės teise priklauso Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, kuri  su rangovu yra pasirašiusi atskirą sutartį dėl Danės upės krantinių dalies rekonstrukcijos.

Pagal techninį projektą, praplečiant pilies jachtų uostelį rytinėje ir vakarinėje dalyse, buvo numatyta iškasti daugiau nei 18 000 kubinių metrų grunto.

Projekto rengėjai atsižvelgdami į tuo metu atliktus grunto geocheminių tyrimų rezultatus nurodė, kad šis gruntas gali būti panaudotas tvarkant krantines, o likęs nepanaudotas gruntas galės būti išvežtas ir panaudotas sąvartynų, karjerų rekultivacijai. Tokio užterštumo gruntą leidžiama gramzdinti jūroje už priekrantės zonos esančiuose teritoriniuose vandenyse. Prieš vykdant darbus rangovas nustatyta tvarka kreipėsi į Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą, kurio specialistai nurodė vadovautis projektine dokumentacija ir nustatyta tvarka išduotu leidimu.

Iškastas ir nepanaudotas statybvietėje gruntas buvo išvežtas ir panaudotas Glaudėtų sąvartyno rekultivacijai.

Pilies fosoje ir įplaukoje pagal patvirtintą projektą  ir vadovaujantis jo rengimo metu atliktais gylių matavimais buvo vykdomi dugno gilinimo darbai. Tam rangovas sekliausiose vietose, kaip buvo numatyta projekte, iškasė apie 3600 kubilių metrų grunto. Kaip teigia rangovas, šį gruntą išsausinę ir išrinkę mechaninius daiktus, taip pat naudojo sąvartyno rekultivacijai, kas taip pat buvo nurodyta  projekte. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rekonstrukcija
Parašykite atsiliepimą apie 15min