Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 10:00

Laukiama ministerijų pastabų dėl Kauno viešojo logistikos centro

Viliamasi, kad Kauno prieigose įkurtas viešasis logistikos centras ženkliai prisidėtų prie regiono ekonomikos stiprinimo.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Viliamasi, kad Kauno prieigose įkurtas viešasis logistikos centras ženkliai prisidėtų prie regiono ekonomikos stiprinimo.

Susisiekimo ministerija netrukus turėtų sulaukti kitų ministerijų pastabų dėl Kauno viešojo logistikos centro (VLC) Palemone projekto, penktadienį rašo „Kauno diena“.

Susisiekimo ministerijos parengtą projektą, pagal kurį Kauno VLC būtų steigiamas Palemone ir taptų valstybinės reikšmės objektu, šiuo metu analizuoja keturios ministerijos. Finansų, Teisingumo, Vidaus reikalų ir Ūkio ministerijos netrukus turėtų pateikti savo pastabas: pritarti tokio objekto statyboms Palemone arba ne.

Jeigu šį kartą projektas nebus sukritikuotas, kelerius metus trunkančios diskusijos gali baigtis sėkmingai ir lemti solidžias - 100 mln. litų - investicijas Kauno regione.

„Turime tikslą kuo greičiau pateikti projektą svarstyti Vyriausybei, bet, žinoma, pirmiausia turime sulaukti kitų ministerijų įvertinimo. Atsižvelgę į pastabas, teiksime projektą derinti antrąkart. Tikėkimės, kad suderinimai vyks sklandžiai“, - sakė Susisiekimo ministerijos Tranzito ir logistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Ramūnas Rimkus.

Projekto rengėjai tikisi, kad Vyriausybė Kauno VLC valstybinės reikšmės objektu pripažins gruodį.

„Visi skaičiai rodo, kad tokiam centrui kurti labiausiai tiktų Palemonas, antroje vietoje liko Karmėlava“, - sakė susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Tuo tarpu kai kurie Susisiekimo ministerijos atstovai nerimauja, kad Kauno miesto ir rajono politikų nesutarimai dėl VLC vietos gali pakenkti bendram regiono ir šalies interesui įgyvendinti šį strateginį projektą.

„Pasigirdo kalbų, kad bus bandoma perduoti Kauno VLC klausimą Ūkio ministerijai, nes Susisiekimo ministerijoje esą nepakankamai atsižvelgiama į verslininkų interesus“, - sakė „Kauno dienos“ šaltinis.

Pirmu projekto įgyvendinimo periodu planuojama išvystyti intermodalinį terminalą Palemone ir viešojo naudojimo kelius bei geležinkelius jo prieigose. Ateityje, suradus finansavimo šaltinių, bus plėtojamas krovinių terminalas ir sandėlių zona Kauno LEZ dalyje šalia tarptautinio Kauno oro uosto.

Palemone šiuo metu daugiausia priimama prekinių traukinių iš Baltarusijos ir Rusijos, kuriais į Kauną atvežami metalai, durpės, druska. Palemono stotyje iškraunama ir iš Ukrainos atgabenta skalda, iš čia į Kazachstaną ir Uzbekistaną juda traukiniai, pakrauti naudotų automobilių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min