Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 24d. 08:12

Laukinių gyvūnų vakcinacijos prieš pasiutligę rudens etapas Kauno apskrityje pradedamas spalį

Nors dėl aktyvios vakcinacijos pasiutligės atvejų Kaune žymiai sumažėjo, nukentėjusiųjų nuo gyvūnų nuolat daugėja.
Dienraščio „15min“ nuotr. / Pradėjus mėtyti jaukus su vakcina Lietuvoje pasiutligės atvejų ženkliai sumažėjo.

Jeigu oro sąlygos bus tinkamos, jaukus su vakcina Kauno apskrities teritorijoje numatoma pradėti mėtyti nuo spalio 10 dienos. Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyta vidutiniškai 15-20 jaukų.

Kauno apskrities maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja gyventojus, kad rastų jaukų su pasiutligės vakcina liesti negalima. Jeigu jaukai aptinkami netoli gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti tarnybai telefonu 8-37 314 318. Naminiams gyvūnams šie jaukai nėra pavojingi.

Lietuvoje laukinių gyvūnų vakcinacija prieš pasiutligę pradėta vykdyti 2006 metais. Anot specialistų, tai davė akivaizdžių rezultatų. Kauno apskrities teritorijoje pasiutligės atvejų taip pat sumažėjo. 2006 metais užfiksuotas 331 atvejis, pernai – tik 4. Šiais metais 1 – Kauno mieste.

Kauno apskrities maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad privaloma ir naminių gyvūnų kasmetinė vakcinacija. Skiepyti nuo pasiutligės kasmet būtina auginamus šunis, kates, šeškus. Už naminių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės atsakingi patys gyvūnų šeimininkai.

Laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos prieš pasiutligę rudens etapas visoje Lietuvoje vykdomas nuo rugsėjo 10 dienos jaukai mėtomi iš orlaivių. Kiekvieno etapo metu išmėtoma po 1 300 000 jaukų. Vakcinacija, koordinuojant ES Komisijai, apima visas Baltijos šalis ir Kaliningrado sritį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min