Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lauko darželiai laužo stereotipus

Vaikų darželis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vaikų darželis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvos didžiųjų miestų tėvams nerandant savo vaikams darželiuose vietos, lauko pedagogikos atstovai siūlo išeitį: kurti vaikų priežiūros grupes tiesiog lauke, o tam kaip teigia šios idėjos iniciatoriai, esą užtenka gryno oro, lauko, miško ir kitų paprastų dalykų.

„Lauko darželio" įkūrėjas Žilvinas Karpis „Žinių radijui“ pasakojo, jog pagrindinė idėja yra ta, kad vaikas kuo daugiau laiko praleistų lauke.

„Tokiame darželyje vaikas lauke turėtų būti nuo 80 iki 100 proc. visos dienos. Čia jis mokosi lygiai tų pačių dalykų, kaip ir viduje. Skirtumas yra tas, kad lauke jam atsiveria žymiai platesnės galimybės“, – sakė Ž.Karpis.

Jeigu yra vėjuotas, šaltas oras ar pūga, tai turime alternatyva, patalpas, kur galima prisiglausti. Jeigu iš tiesų oro sąlygos prastos, – sakė Ž.Karpis.

Pašnekovo teigimu, lauke vaikas yra fiziškai aktyvesnis, turi daugiau galimybių judėti, išsilakstyti, karstytis, pažinti gamtą. Netgi protinė veikla suaktyvėja, mat čia labai daug skirtingų tekstūrų, paviršių ir spalvų. Kaip sako „Lauko darželio“ įkūrėjas, priešingai nei viduje, kur viskas vienoda.

„Jeigu paimtume penkias lego detales ir penkis akmenis ir paprašytume vaiko pastatyti bokštą, tai statant iš akmenų bus žymiai sudėtingesnis procesas“, – kalbėjo Ž.Karpis.

Tuo metu, neretas tėvas baiminasi, kad darganoti ir speiguoti orai visai netinkami tokiai idėjai. Tačiau „Lauko darželio“ įkūrėjas tam prieštarauja.

„Jeigu prisimintume savo vaikystę, tai daug laiko mirkdavom sniege ir rasdavom, ką veikti. Svarbiausia yra tinkama apranga. Vis dėlto, jeigu yra vėjuotas, šaltas oras ar pūga, tai turime alternatyva, patalpas, kur galima prisiglausti. Jeigu iš tiesų oro sąlygos prastos“, – sakė Ž.Karpis.

Laida“Ryto espresso“ transliuojama darbo dienomis 6.05 val.
 

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min