TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lauko kavinėms Vilniuje – itin pelninga vasara

Lauko kavinės šią vasarą lankytojų skaičiumi nesiskundžia – laisvų staliukų jose ne visada rasi.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lauko kavinės šią vasarą lankytojų skaičiumi nesiskundžia – laisvų staliukų jose ne visada rasi.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Rasti laisvą staliuką vakarais Vilniuje lauko kavinėse šią vasarą gana sudėtinga. Jų savininkai nelinkę skųstis – esą šis sezonas išties sėkmingas, tik savaitgaliai, kai orai geri, jiems ne prie širdies, nes tada sostinė ištuštėja.

Lauko kavinių sostinėje skaičiuojama dešimtimis. Jų savininkai ne vienerius metus skundėsi, kad šis verslas kenčia ne tik dėl nepastovių orų, bet neretai ir dėl lietuvių nenoro laiką leisti sėdint lauke.

Šiemet tokiu skundų negirdėti – daugumai lauko kavinių lankytojų netrūksta, ypač darbo dienomis. Populiariausios išlieka lauko kavinės Vilniaus senamiestyje – Vokiečių gatvėje ir Rotušės aikštėje, kur dažniausiai lankosi ir sostinėje besisvečiuojantys turistai, tačiau tuščių staliukų beveik nėra ir Gedimino prospekte, kitose Vilniaus centre esančiose lauko kavinėse.

Tebesvajoja apie stogą

Renginius Vilniaus mokytojų namų kiemelyje koordinuojantis Marius Kulbis „15min“ pasakojo, kad šis sezonas yra itin sėkmingas – renginiai sutraukia daug žiūrovų, todėl Vasaros terasoje visada gausu žmonių. „Pernai liūtys nuolat siaubė mūsų kiemelį, šiemet orai mums palankesni, bent jau taip sutampa renginių metu“, – sakė M.Kulbis.

Mokytojų namų atstovas teigė, kad renginių kiemelyje būna įvairių, todėl į juos renkasi skirtingi žiūrovai, tačiau visi jie mielai naudojasi ir čia veikiančios kavinės paslaugomis. Lankomumas labiausiai priklauso nuo savaitės dienos.

„Jeigu renginys savaitgalį, tai žmonės mieliau kur nors išvažiuoja, negu ateina čia. Todėl stengiamės rengti koncertus darbo dienomis, tada lankomumas tikrai geresnis. Bet sekmadieniais turime Blusų turgelius, kurie jau tapo tradicija, yra mėgstami ir lankomi“, – sakė renginių koordinatorius.

Mokytojų namai tebesvajoja apie stogą vidaus kiemui. „Turime visus projektus. Tačiau kada tas stogas galėtų atsirasti, kol kas ir patys nežinome. Tam reikia savivaldybės sprendimų“, – teigė M.Kulbis.

Mėgsta ir kavines ant šaligatvių

Restorano „Neringa“ vadybininkė Agnė Baradinskaitė pripažino, kad sezonas šiemet sėkmingas, nors ji nebuvo linkusi peikti ir ankstesnių metų. „Kiek būna žmonių, labai priklauso nuo orų ir savaitės dienos. Jeigu savaitgalis saulėtas bei karštas, miestas tuščias, tuomet ir lauko kavinė apytuštė. O darbo dienų vakarais žmonės mielai sėdi, ypač jeigu vakaras šiltas“, – sakė A.Baradinskaitė.

„Neringa“ neturi vidinio kiemo, staliukai sustatyti ant šaligatvio šalia Gedimino prospekto, todėl čia paprastai prisėda einantys pro šalį žmonės. „Klientų galėtų būti ir daugiau, bet žmonės nori savaitgaliais iš Vilniaus išvažiuoti. Vakarais po darbų sustoja, prisėda“, – kalbėjo A.Baradinskaitė.

Trūksta stovėjimo vietų

Kitoje Gedimino prospekto pusėje, arčiau Seimo rūmų, įsikūrę verslininkai ne taip optimistiškai nusiteikę. Anot vyninę „Prie parlamento“ ir priešais esantį sušių restoraną valdančios bendrovės „Centrinis renginių biuras“ direktoriaus Audriaus Janušausko, net ir lauko kavinės negelbsti, nes ši pagrindinės Vilniaus gatvės dalis yra apmirusi.

„Visi baigia darbą 17 val. ir išvažiuoja, o daugiau niekas vakarais ir neatvažiuoja. Turime lauko kavines, bet kad jos būtų užpildytos, labai retai būna. Susirenka šiek tiek žmonių, kažkas dviračiais atvažiuoja, vietinių gyventojų ateina, bet kad žmonės iš kito miesto galo važiuotų – taip nėra. Automobilių stovėjimo vietų trūkumas turi labai didelės įtakos“, – teigė verslininkas.

Stabdis – A.Zuokas?

A.Janušauskas jau ne kartą akcentavo, kad Gedimino prospekto pabaiga neatgis tol, kol nebus sugalvota, kaip išspręsti automobilių stovėjimo problemas. Tačiau dabartinė miesto valdžia kategoriškai prieštarauja siūlymams leisti statyti mašinas pačiame prospekte.

„Kiek žinau, ponas Artūras Zuokas yra kategoriškai prieš, o tai vienintelis stabdis. Jis supranta, kad mums blogai, bet sakė, jog stovėjimo vietų čia nebus. Kaip padarė tą mūsų likimą prieš trejus metus tokį apgailėtiną, taip viskas ir tęsiasi“, – skundėsi kavinių šeimininkas.

Anot A.Janušausko, arčiau Katedros kavines turintiems verslininkams lengviau, nes ten norint pastatyti automobilį mažiau sunkumų. Tačiau šioje Gedimino prospekto dalyje net šoninėse gatvelėse vietų tėra po kelias, todėl žmonės bijo važiuoti ir renkasi kavines kitur.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min