TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijiečių santykių aiškinimasis atvedė iki kontrabandininkų gaujos

Kontrabanda
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupės Lazdijuose gyvenančių asmenų tarpusavio santykių aiškinimasis Lazdijų rajono policijos komisariato kriminalistams leido užčiuopti gerai organizuotą grupuotę, besiverčiančią kontrabandos gabenimu.Kol kas patyrę pareigūnai vengia atskleisti detalių, tačiau neslepia, kad sužinota informacija – itin vertinga. Turimais duomenimis, gerai organizuota asmenų grupė verčiasi kontrabandinių cigarečių gabenimu į Vakarų valstybes.

Grobis policijos „vilkams“ gal ir nebūtų nukritęs į rankas, jei ne vieno lazdijiškio skundas dėl patirto smurto ir neteisėto laisvės atėmimo iš sėbrų kompanijos. 

Pats atvyko į policiją

Rugpjūčio 11-osios pavakarę, pirmadienį, į Lazdijų rajono policijos komisariatą atvykusio lazdijiečio Tado J. pasakojimas pareigūnams priminė organizuotų nusikaltėlių gaujų grupuočių „razborkes“.

21-erių metų šeimą turintis vyras pasakojo, kad apgaulės būdu atsivilioję pas save, jo gerai pažįstami lazdijiečiai – tėvas ir sūnus Kęstutis ir Alvaras Liaukevičiai bei broliai Andrius ir Donatas Aleknavičiai jį prievarta įgrūdo į automobilio bagažinę, vežiojo Kapčiamiesčio apylinkių miškais, nuvežę prie nežinomo ežero skandino vandenyje, mušė, į akis pripurškė ašarinių dujų, atėmė asmens dokumentus, telefoną, grasino susidoroti, jei nukentėjusysis nepasakys, kur pradangino kontrabandinių cigarečių krovinį.

Reikalavo pasakyti, kur cigaretės

„Pasakyk, kur padėjai pypkes“, - tokia fraze apie 11 valandą Tadą J. pasitiko ketveriukė.

Į susitikimą jaunas vyras buvo įviliotas gudriu melu – esą reikia padėti parvaryti automobilį. Vos atvykusiam jaunuoliui buvo papurkšta į akis dujų, jis įgrūstas į automobilio bagažinę ir keletą valandų kankinamas, grasinant susidoroti.

Gauja reikalavo vieno – pasakyti, kur dingo jų kontrabandinių cigarečių krovinys.

„Pasakyk, kur padėjai pypkes“, - tokia fraze apie 11 valandą Tadą J. pasitiko ketveriukė.

Baimės ir šoko ištiktam vyrui pavyko pergudrauti užpuolėjus. Pažadėjęs atlyginti kontrabandininkų patirtus nuostolius vyras grįžo namo.

Grįžęs namo apie patirtą smurtą vyras pasipasakojo šeimoje. Pašiurpinti nuo vaikystės pažįstamų lazdijiškių elgesio nukentėjusiojo tėvai pabandė sūnaus skriaudimo priežastis sužinoti iš pačių užpuolikų. Turimais duomenimis, gauja prisipažino skriaudusi buvusį pagalbininką.

Po Tado J. skundo policijai pareigūnai sulaikė tris iš keturių užpuolikų. Po apklausų ir įtarimų pareiškimo už grotų liko tik vyriausiasis - Kęstutis Liaukevičius, tačiau ir jam trečiadienį kardomoji priemonė paskirta nesusijusi su laisvės atėmimu.

Lazdijų rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje dėl neteisėto laisvės atėmimo, panaudojant smurtą ir fizinę jėgą. Už šį apysunkį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Įtariamųjų nelegali veikla buvo vieša paslaptis

Turimais duomenimis, anksčiau nei vienas iš sulaikytųjų ketveriukės oficialių nemalonumų su teisėsauga nėra turėjęs. Tačiau mažame Lazdijų miestelyje vietiniams nebuvo paslaptis, kad vyrai gali verstis neteisėta veikla.

Miesto pakraštyje esanti degalinė, kurioje dirba įtariamųjų brolių tėvas, teisėsaugininkams jau seniai žinoma ne tik kaip probleminio jaunimo susitikimų vieta, bet ir įvairių jau Nepriklausomybės laikų kartos jaunųjų nusikaltėlių „strielkų“ aikštelė.

Šaltinių policijoje teigimu, Tadas J. anksčiau yra dalyvavęs nelegalioje gaujos veikloje – už atlygį gabendavo kontrabandos krovinį į užsienio valstybes, daugiausia – į Skandinavijos šalis.

Tačiau vyras teigia prieš kurį laiką nelegalią veiklą nutraukęs ir jokių santykių su kontrabandininkais nepalaikęs.

Šaltinių policijoje teigimu, Tadas J. anksčiau yra dalyvavęs nelegalioje gaujos veikloje – už atlygį gabendavo kontrabandos krovinį į užsienio valstybes, daugiausia – į Skandinavijos šalis.

Ar buvusiam sėbrui surengta „pamoka“ tebuvo grasinimas niekam nepasakoti apie nelegalią gaujos veiklą, ar iš tiesų nukentėjusysis kažkaip yra susijęs su dingusiu kontrabandininkų cigarečių kroviniu? Tokių duomenų pareigūnai, remdamiesi pradėto ikiteisminio tyrimo slaptumu, neatskleidžia. Tačiau jie neslepia, kad gautos žinios pravers ne viename operatyviniame tyrime.

Tuo tarpu nukentėjusiojo motina žurnalistei neslėpė bijanti dėl savo sūnaus gyvybės: „Kai sužinojau, kas stovi už jų pečių, man belieka laukti, kol mano vaiką užmuš“.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min