Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijų rajone į sodybą atskridęs gandras kelia gailestį

Gandras
15min.lt skaitytojos Nijolės nuotr. / Gandras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į redakciją atskriejo pagalbos šauksmas iš Dzūkijos, Lazdijų rajono. Moteris susirūpino, kad į sodyboje esantį gandralizdį penktadienį atskridęs gandras be žmonių pagalbos žus.

„Tarp Lazdijų ir Kuklių esančiame gandralizdyje stovi gandras. Aišku, kad maisto jis susirasti neturi galimybių, taigi, be žmogaus pagalbos jo likimas aiškus. Skambinome į „Laukinę Lesę“, jie nukreipė skambinti per 112, prašant sujungti su aplinkosaugininkais ir informuoti juos. Paskambinus aplinkosaugininkams, šie liepė kreiptis į gyvūnų globėjus. Taip kad aišku, jog nei vieni, nei kiti pagalbos nesuteiks. Ar gandras sulauks kalėdinio stebuklo?“ – laiške žurnalistei klausia Nijolė.

Paskambinome Lazdijų rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjui Evaldui Brusokui. Aplinkosaugininkas nustebo, nes apie gruodžio pabaigoje jo prižiūrimoje Lazdijų rajono teritorijoje lizde tupintį gandrą jo niekas neinformavo.

„Tokiu atveju yra bendra nusistovėjusi tvarka, kas ir kaip gali šį reikalą spręsti – gelbėti tokius gyvūnus, jei yra reikalas, turi gyvūnų globos draugijos. Kita vertus, džiugu, kad gyventojai yra dėmesingi laukiniams paukščiams ir žvėreliams“, – sakė Lazdijų rajono aplinkosaugos vadovas.

Gandras greičiausiai prijaukintas

Telefonu susisiekus su Gyvūnų globėjų asociacijos vadovu Vytautu Gustaičiu, pastarasis teigė, kad žmonių susirūpinimas – perdėtas.

„Gerai, kad žmonės neabejingi, na, gal ir kalėdinis laikotarpis tą gerumą paskatina. Tačiau manau, kad šiuo atveju gelbėti nėra ko – gandras pasisvečiuos ir, jei niekas nepriglaus, išalkęs parskris į ten, iš kur jis atskrido. Neabejoju, kad jis gyvena kur nors aplinkinėje sodyboje. Mes galime atvykti, tačiau vos pradėjus lipti gelbėtojams į stulpą, gandras paprasčiausiai nuskris. Jeigu jis atskrido, reiškia – sveikas ir skristi gali“, – sakė Lazdijų rajono aplinkosaugos vadovas.

Gamtininkas neslėpė, kad tokių prijaukintų laukinių gyvūnų ir paukščių Lietuvoje daugėja. Pasak jo, žmonės, iš smalsumo ar perdėtai besirūpindami, neretai laukinius paukščius prisipratina savo sodybose.

Žmonės  neturėtų kištis į laukinių gyvūnų gyvenimo ritmą. Iškreipus laukiniam paukščiui suvokimą, kad maistu ir išgyvenimu reikia pasirūpinti pačiam, nes taip gamta surėdė.

„Žmonės  neturėtų kištis į laukinių gyvūnų gyvenimo ritmą. Iškreipus laukiniam paukščiui suvokimą, kad maistu ir išgyvenimu reikia pasirūpinti pačiam, nes taip gamta surėdė, žmonės vėliau tokiam augintiniui padaro meškos paslaugą. Neabejoju, kad ir šis gandras iki šiol augo kur nors aplinkinėje sodyboje, su naminiais paukščiais, o pasitaikius progai, tiesiog pakilo „kalėdiniam turui“. Vien faktas, kad gandras nutūpti pasirinko gandralizdį, esantį sodybos kieme, rodo, kad jis pripratęs prie žmonių“, – sako Gyvūnų globėjų asociacijos vadovas V.Gustaitis.

Gamtininkas sakė, kad žmogaus įsikišimo į laukinių gyvūnų ir paukščių gelbėjimą reikia tik tuomet, kai aiškiai matoma, kad gyvūnas sužeistas, įšalęs į ledą. Kitu atveju, gamta ir pats paukštis pasirūpins savimi.

Komentarai
Temos Lazdijai, Gandras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min