Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijų rajono mero kėdę jau matuojasi tuntas vietos politikų

Artūras Margelis
Vilmos Danauskienės nuotr. / Artūras Margelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors iki naujos kadencijos savivaldybių rinkimų, kurie vyks 2015 metų kovo 1 dieną, dar yra laiko, Lazdijų rajone veikiančios politinės partijos jau rikiuoja savo būsimų kandidatų gretas.

Kartu su savivaldybių tarybų rinkimais ateinančiais metais bus surengti pirmieji tiesioginiai merų rinkimai.

Provincijos politikai neslepia, kad jau dabar žino, kas bus jų kandidatai varžytuvėse dėl Lazdijų rajono savivaldybės mero kėdės. 

Pirmieji oficialiai apie savo kandidatą į merus paskelbė vietos opozicijoje esantys socialdemokratai. Lietuvos socialdemokratų partijos Lazdijų skyrius kandidatu į tiesioginius merų rinkimus patvirtino dabartinį partijos skyriaus lyderį, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narį, Seimo narės Kristinos Miškinienės padėjėją Saulių Petrauską. 

Didžiausia pagal narių skaičių Lazdijų rajone Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai pirmadienį  oficialiai patvirtino, kad kandidatu kels dabartinį Lazdijų rajono savivaldybės vadovą Artūrą Margelį. 

Lazdijų rajonui konservatorius A.Margelis vadovauja trečią kadenciją. Dar vieną kadenciją jis yra dirbęs mero pavaduotojo pareigose.

Šiuo metu vicemero postą turintys Lazdijų liberalai, pasak skyriaus pirmininko Arūno Markūno, dar neapsisprendė, kas kandidatuos į merus. 

„Svarstomos mano ir dabartinio vicemero Valdo Petro Mikelionio kandidatūros, tačiau sprendimo dar nėra“, - sakė politikas. 

Per 60 narių turintis partijos „Tvarka ir teisingumas“ Lazdijų skyrius kandidate į merus patvirtino skyriaus pirmininkę pedagogę Laimą Stankevičienę. 

L.Stankevičienė, jei jai pasisektų rinkimuose, būtų pirmoji moteris Lazdijų rajono savivaldybės mero pareigose – iki šiol šias pareigas užimdavo išimtinai vyrai. 

Valdančiojoje koalicijoje esanti Darbo partija teigia dar neapsisprendusi dėl būsimo kandidato. 

„Tarp svarstomų kandidatūrų yra ir mano pavardė, tačiau daugiau kol kas nieko negaliu pasakyti“, - sakė Darbo partijos Lazdijų skyriaus pirmininko pavaduotojas, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arūnas Bacevičius. 

Du mandatus Lazdijų rajono savivaldybės taryboje turinti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei tiek pat atstovų taryboje turinti Lietuvos žaliųjų partija sako apsisprendusios savo kandidatų į tiesioginius merų rinkimus nekelti. 

Lietuvos žaliųjų partijos Lazdijų skyriaus pirmininkas Algirdas Dimša sakė, kad paskutiniu metu stipriai pagausėjęs skyrius dalyvaus savivaldos rinkimuose, tačiau kandidato į merus nekels. 

Paskutiniu metu dėl sveikatos problemų iš viešo gyvenimo pasitraukęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Lazdijų skyriaus pirmininkas Benius Rūtelionis sakė irgi nepretenduosiantis į merus. 

„Gyvenimas – ne tik politika. Gyvenimas – tai šeima, sveikata, laiko ir vertybių patikrinti draugai, mėgstami užsiėmimai. Neslėpsiu, šiuo metu man didžiausias rūpestis – sveikata. O politika? Nepakeičiamų nėra. Į politiką turi ateiti nauji žmonės – jauni. Mes galėtume tik perduoti jiems savo politinę patirtį, patarti. Mano amžiuje reikia džiaugtis namais, artimaisiais, puoselėti sveikatą ir mėgautis, kai draugams ar oponentams sekasi. Kad ir toje pačioje politikoje“, - sakė Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys. 

Pagal Konstituciją, savivaldybių tarybų kadencija trunka ketverius metus. Pastarieji savivaldos rinkimai Lietuvoje vyko 2011-ųjų vasario pabaigoje.

Šiemet pavasarį Seimas priėmė įstatymą dėl tiesioginių merų rinkimų. Todėl kitąmet kovo 1 dieną kartu su savivaldybių tarybomis bus tiesiogiai renkami ir miestų bei rajonų merai. 

Jeigu nei vienas kandidatas tądien nesurinks reikiamo balsų skaičiaus, po poros savaičių – kovo 15 dieną – įvyks antrasis mero rinkimų turas, kuriame dalyvaus du pirmame ture daugiausiai balsų surinkę pretendentai.

Seimo priimtas nutarimas dėl savivaldos rinkimų oficialiai įsigalios šių metų spalio 1 dieną. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min