TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijų rajono Veisiejų seniūnijai vadovaus Zenonas Sabaliauskas

Zenonas Sabaliauskas_Veisieju seniunas
Zenonas Sabaliauskas - Veisiejų seniūnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų rajoną valdantys atskirų partijų politikai apsisprendė dėl to, kas vadovaus naujai įkurtai Veisiejų seniūnijai. Šaltinių teigimu, naujosios seniūnijos vadovu ketvirtadienį paskirtas veisiejiškis pedagogas Zenonas Sabaliauskas.

Šią poziciją patvirtino Lazdijų rajono savivaldybės meras konservatorius Artūras Margelis ir jo partijos į savivaldybės administracijos direktorius deleguotas Gintautas Salatka.

„Negalime ignoruoti vietos gyventojų nuomonės. Savivaldybė ir aš asmeniškai esame gavę prašymą – kreipimąsi, kurį pasirašo didžioji dauguma seniūnaičių. Jame išreikštas pageidavimas naujuoju seniūnu skirti Z.Sabaliauską. Seniūnaičiai yra tie, kurie arčiausiai vietos gyventojų ir atstovauja jų nuomonę“, – savo poziciją išsakė meras.

Ši tema Lazdijų rajone aistras kurstė nuo šių metų sausio mėnesio, kai Lazdijų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą rengti gyventojų apklausą dėl dviejų seniūnijų sujungimo į vieną.

Per metus taip tikimasi sutaupyti apie 100 tūkst. litų.

Sprendimą, kas bus naujosios seniūnijos vadovu turėjo priimti Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius konservatorius Gintautas Salatka.

Veisiejų miesto ir Veisiejų kaimiškoji seniūnijos buvo sujungtos į vieną po to, kai abiejų seniūnijų gyventojai balsavimu pritarė seniūnijų sujungimui. Už sujungimą balsavo 80 procentų vietos gyventojų.

Mintį sujungti seniūnijas buvo iškėlęs Lazdijų rajono meras konservatorius Artūras Margelis. Vietoj dviejų buvusių seniūnijų buvo įkurta nauja – Veisiejų seniūnija.

Klausimas dėl naujojo Veisiejų seniūnijos seniūno turėjo būti išspręstas iki spalio 1 dienos.

Šiuo metu Veisiejų miesto seniūnijai vadovauja Lietuvos liberalų sąjūdžio Lazdijų skyriaus narys 62-ejų metų Juozas Rutkauskas, Veisiejų kaimiškajai seniūnijai – nepartinis Zenonas Sabaliauskas. Pastarasis šiame darbe – jau 22 metus.

Abu seniūnai bei seniūnijų darbuotojai šiuo metu turi įspėjimus dėl galimo atleidimo iš darbo.

Sprendimą, kas bus naujosios seniūnijos vadovu turėjo priimti Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius konservatorius Gintautas Salatka.

Naujojo seniūno pareigoms užimti konkursas nebuvo skelbiamas.

Atleidžiamam Veisiejų miesto seniūnui J.Rutkauskui yra siūlomos laisvos vyr. specialisto  pareigos savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriuje.

Ketvirtadienį kalbintas G.Salatka teigė, kad, nors įstatymas jam leidžia paskirti naująjį valstybės tarnautoją į pareigas vienasmeniškai, jis sprendimą priėmė pasitaręs su politikais – rajono valdančiosios koalicijos nariais.

„ Priimant sprendimą, visų pirma, atsižvelgiau į Veisiejų krašto gyventojų interesus“, – neslėpė G.Salatka, įsakymą dėl naujojo seniūno pasirašęs ketvirtadienio pavakarę, prieš darbo pabaigą.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius teigė, kad Z.Sabaliausko įdirbio ir įtakos vietos bendruomenei nuneigti būtų amoralu.

„Seniūnas turi didelį gyventojų pasitikėjimą, yra aktyvus bendruomenės narys, vadovas, projektų rengėjas ir įgyvendintojas. Nors jis vadovavo kaimiškajai Veisiejų seniūnijai, bet ne be jo indėlio Veisiejų miestas pagražėjęs ir atsinaujinęs, žinomas tarp turistų, sporto žmonių“, – sakė G.Salatka.

Jis nepaneigė, esą atleidžiamam Veisiejų miesto seniūnui J.Rutkauskui yra siūlomos laisvos vyr. specialisto  pareigos savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriuje.

Per visą jo darbo laikotarpį neturėjome jokių priekaištų dėl netinkamo seniūno darbo. Todėl šiek tiek nustebino kalbos, esą J.Rutkauskas atleidžiamas.

Liberalų sąjūdžio Lazdijų skyriaus pirmininkas Arūnas Markūnas nustebo, esą tarp politikų jau yra priimtas sprendimas dėl J.Rutkausko atleidimo.

„Per visą jo darbo laikotarpį neturėjome jokių priekaištų dėl netinkamo seniūno darbo. Todėl šiek tiek nustebino kalbos, esą J.Rutkauskas atleidžiamas. Neslėpsiu, koalicijoje kalbėjome šiuo klausimu, tačiau mes išreiškėme savo partijos nuostatą – seniūnu palikti J.Rutkauską. Jei mūsų kolegos koalicijoje mano kitaip, tam turės pateikti rimtus argumentus. Koalicijos dėl seniūno nelaužysime, bet tam tikros subordinacijos reikia laikytis ir valdžioje tarp politinių partijų“, – sakė Lazdijų rajono liberalų vadas.

Pats Z.Sabaliauskas neskubėjo priiminėti sveikinimų. „Nieko nežinau. Kai bus sprendimas, jį vykdysiu. O šiandien dirbu taip pat, kaip ir vakar ar užvakar. Gal jūs, žurnalistai, ir daugiau žinote, bet su manimi jokios kalbos apie atleidimą ar palikimą dar nebuvo – abu su Juozu (J.Rutkausku) dirbame: aš pirmame aukšte, o jis – antrame“, – sakė Z.Sabaliauskas.

Jam antrino ir J.Rutkauskas. „Ruošiamės šventei „Lazdijų ruduo“, o ne gandus gaudome. Bus, kaip bus – kol nesiūlyta nei likti, nei kitos pareigos, tol nelabai yra apie ką komentuoti“, – sakė Veisiejų miesto seniūnas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Lazdijai
Parašykite atsiliepimą apie 15min