Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 13d. 19:17

Lazdijuose maisto produktų paketus varguoliams dalijanti moteris už labdaros kruopų rinkinį liepė susimokėti po 5 litus

Astutė Ravinskienė
Vilmos Danauskienės nuotr. / Astutė Ravinskienė

Nori labdaros kruopų – dėk penklitį į aukų dėžutę vietos Caritui. Už tai gali pasiimti jų platinamą kalėdinė žvakę su šios organizacijos logotipu.

Tokį „prašymą“ paaukoti išgirdo šiomis dienomis į Lazdijų parapijai priklausantį pastatą Lazdijų mieste, Dainavos gatvėje, rinkęsi valdžios labiausiai nepasiturinčiais pripažįstami vietos gyventojai, atvykę pasiimti gruodžio mėnesio labdaros maisto produktų paketo.

Pasipiktinę bėdžiai po pietų ketvirtadienį apgulė vietos laikraščio redakcijos kabinetą, skųsdami ir besipiktindami tokiu, anot jų, šantažu. 

Vilmos Danauskienės nuotr./Nerijus Žvirblys
Vilmos Danauskienės nuotr./Nerijus Žvirblys

„Kai seniūnijoje sužinojom, kad nuo trečiadienio dalins maisto produktus, atvažiavome jų pasiimti. Tai – didelė paspirtis mūsų daugiavaikei šeimai. Ir kokia nemaloni staigmena buvo, kai produktus dalinanti Astutė Ravinskienė pareiškė, jog turiu duoti penkis litus, už tai gaudama žvakutę su Caritas logotipu. Pasijutau, tarsi iš ubago lazdą atimti kėsintųsi. Kai kelios ten buvusios tokios pat kaip aš socialiai remtinos moterys pradėjo piktintis tokia rinkliava, ta pati maisto dalintoja tiesiai šviesiai pareiškė, jog tokie gailintys aukoti bus įtraukti į juoduosius sąrašus ir galimas daiktas, jog daugiau paramos maistu negaus“, – viena per kitą nuoskaudas liejo krepšius su maisto produktais rankose laikydamos Lazdijų kaimiškosios seniūnijos gyventojos.

Maisto produktų paketai Lazdijų rajone dalinami nuo trečiadienio. Tuo rūpinasi katalikiškos labdaros ir paramos organizacijos Caritas vietos skyriaus nariai.

Gruodžio mėnesį, pasak Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus atstovės Gitanos Juškauskienės, Lazdijų rajone tokią paramą maisto produktais gaus 5692 šeimos. Vien Lazdijų mieste tokių – 825, kaimiškojoje Lazdijų seniūnijoje – 630 šeimų.

„Tai, ką jūs pasakėte, man iš tiesų yra nemaloni staigmena. Parapijų Caritas skyriai, suderinę su klebonu (parapijos Caritas vadovu), patys pasirenka akcijos vykdymo būdus ir apie tai Vilkaviškio vyskupijos Carito neprivalo informuoti. Vykdyti akciją kartu su maisto produktų dalinimu, galbūt ir nėra pats geriausias iš pasirinktų būdų, tačiau tame nieko blogo nėra. Žmogus juk pats apsisprendžia, ar jam aukoti, ar ne...“ – paklaustas apie tokį „reketą“ teigė Vilkaviškio vyskupijos Caritas atstovas Giedrius Sinkevičius, kuris kartu yra ir šios vyskupijos vykdomos Europos Sąjungos Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) Bendrijoje programą koordinatorius.

Pasak G.Sinkevičiaus, gruodžio mėnesio maisto produktų siunta – paskutinioji šiais metais gauta parama maisto produktais.

Organizacijos atstovas neslėpė, jog Caritas iš tiesų vykdo paramos akciją „Gerumas mus vienija“, kurios metu už paaukotus organizacijai pinigus aukotojui yra įteikiama simbolinė gerumo žvakelė. Pasak G.Sinkevičiaus, tai yra laisvanoriška auka, kurios dydis nėra ir negali būti reglamentuotas.

Lazdijų dekanato Caritas reikalų vedėja A.Ravinskienė nepaneigė jau ne vienerius metus dalijanti gaunamus labdaros maisto produktų paketus Lazdijų rajono gyventojams. Paklausta apie iš varguolių reikalautą penkių litų dydžio auką, moteris teigė nei vieno iš atėjusiųjų nevertusi to daryti.

„Klebonas „po parašu“ tas žvakes parsivežė, tai mes jas ir susinešėm į čia. Ateina kuris, paprašome paaukoti, tačiau nei vieno su šautuvu neverčiau ir nei vienam negrasinau jokiais juodaisiais sąrašais“, – gynėsi A.Ravinskienė.

„Caritas“ nuotr./Maisto produktai
„Caritas“ nuotr./Maisto produktai

Neseniai ši moteris pagarsėjo visoje Lietuvoje, kai Vyriausioje rinkimų komisijoje kilo skandalas dėl įsiteisinusio baudžiamosios bylos nuosprendžio A.Ravinskienės atžvilgiu. Teismas nustatė, kad būdama Kuklių kaimo bendruomenės komiteto pirmininke, ponia Asta bendruomenės kasoje tvarkėsi tarsi nuosavoje piniginėje.

Skandalas tuomet moteriai kainavo Kuklių rinkimų apylinkės komisijos pirmininkės pareigas, į kurias ją buvo pasiūlęs Liberalų sąjūdis.

Dar vieną apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje A.Ravinskienė išgirdo jau po rinkimų vajaus. Už tai, kad paėmusi neįgalaus kaimyno banko mokėjimo kortelę iš jos be savininko žinios nuėmė ir išleido savo reikmėms keletą tūkstančių litų, teismas Caritas Lazdijų dekanato reikalų vedėją nuteisė viešaisiais darbais.
Tačiau už finansines machinacijas du kartus nuteistai A.Ravinskienei šie biografijos faktai nekliudo atstovauti katalikiškai labdaros organizacijai, be kitų programų ir paramos akcijų vykdančiai ir Europos Sąjungos paramos maisto produktų paketų dalybas.

Lazdijų parapijos, kurios patalpose vyksta landaros kruopų dalybos vargšams, klebonas Nerijus Žvirblys apgailestavo dėl kilusio triukšmo. Esą A.Ravinskienė jo atsiklaususi, ar gali klebonijos patalpose sukrauti organizacijos Caritas žvakeles. Moteris neva aiškinusi, jog jas bandys įsiūlyti aukotojams vėliau – gal po Mišių bažnyčioje, gal kitur.

„Tai, kad pinigų buvo prašoma iš pačių neturtingiausiųjų, nedera su pačia paramos idėja. Kita vertus, nereikėtų iš anksto manyti, jog tie paaukoti pinigai kažkur pradings. Aš asmeniškai įteikiau A.Ravinskienei aukotojų lapus, kuriuose kiekvienas, paaukojęs už minėtą gerumo žvakelę pasirinktą pinigų sumą, pasirašo savo vardą, pavardę ir parašą, kad nebūtų nesusipratimų ar piktnaudžiavimų. Surinktos aukos eis ne parapijai, bet Caritui ir jo reikmėms“, – sakė klebonas N.Žvirblys.

Na štai – būtent šių lapų ir baiminosi į žurnalistus dėl aferistės dalijamų maisto produktų ir už juos „reketuojamos“ aukos kreipęsi labdaros kruopų gavėjai. Esą, pasak jų, remiantis gyvojo Lietuvos politikos patriarcho žodžiais, kas galėtų paneigti, jog paramos gavėjų sąrašus iš seniūnijų turinčios kruopų dalintojos, sulyginusios juose esančias pavardes su „aukotojų“ lapų įrašais, nepradės sudarinėti dar vienų – „juodųjų“ sąrašų...

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min