Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdijuose Vasario 16-osios proga pagerbti rajonui nusipelnę kraštiečiai

Seimo narė K.Miškinienė, Z.Želionis, L.Sutulienė, Lazdijų rajono meras A.Margelis, I.M.Poviliūnienė, V.Leskevičius, D.Sadauskas, R.Sadauskas-Kvietkevičius
Vilmos Danauskienės nuotr. / Seimo narė K.Miškinienė, Z.Želionis, L.Sutulienė, Lazdijų rajono meras A.Margelis, I.M.Poviliūnienė, V.Leskevičius, D.Sadauskas, R.Sadauskas-Kvietkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštus metus šiemet Lazdijuose Vasario 16-ąją išdalinti „Laisvės angelai“. Minint Lietuvos valstybingumo 96-ąsias metines simbolinėmis „Laisvės angelo“ statulėlėmis Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis apdovanojo labiausiai Lazdijų kraštui ir Lietuvos nepriklausomybei nusipelniusius kraštiečius.

Šiemet tokiais pripažinti Veisiejų miškų urėdijos urėdas Zenius Želionis, lazdijietis Sąjūdžio veikėjas, automechanikas Vitas Leskevičius ir buvusi Lazdijų ligoninės rentgeno laborantė, kraštotyrininkė, visuomenininkė Irena Monika Poviliūnienė.

Be simbolinių „Laisvės angelo“ statulėlių lazdijiškiams įteiktos ir mero A.Margelio padėkos bei po 1000 litų premijos.

„Laisvės angelo“ nominacijos, kurias įsteigė Lazdijų rajono savivaldybė, pradėtos skirti 2009-aisiais metais. Kasmet, artėjant Vasario 16-ajai, bendruomenės, visuomenininkai ar valstybinės įstaigos ir organizacijos bei pavieniai gyventojai siūlo kandidatūras, kurios būtų vertos apdovanoti.

Speciali komisija įvertina pretendentų nuopelnus ir priima sprendimą. Nominantai pagerbiami viešai Vasario 16-ąją vykstančiame oficialiame minėjime Lazdijų kultūros centre.

Šiemet vasario 16-ąją vykusiame iškilmingame Lazdijų kultūros centre taip pat pagerbti trys šiais metais Lazdijų rajono Garbės piliečiais tapę kraštiečiai – kunigas ir disidentas Juozas Zdebskis bei broliai rašytojas Romas ir dainininkas Danielius Sadauskai.

Garbingas regalijas garbės piliečiams įteikė Lazdijų rajono savivaldybės tarybos vadovas meras A.Margelis.

Atsiimti apdovanojimų iš trijų nominantų į Lazdijus atvyko tik Danielius Sadauskas. „Ir rankos dreba pasirašant Garbės knygoje, ir balsas dreba, tad nedainuosiu – taip esu sujaudintas ir pagerbtas. Ačiū jums, mieli mano Lazdijų krašto žmonės“, – sakė scenoje Danielius Sadauskas.

Dėl sveikatos problemų atvykti negalėjusio Romo Sadausko sveikinimą kraštiečiams perskaitė jo sūnus, žurnalistas Romas Sadauskas – Kvietkevičius.

Po mirties pagerbto kunigo J.Zdebskio artimųjų vardu apdovanojimą atsiėmė jo dukterėčia marijampolietė Lina Sutulienė.

Lazdijų rajono Garbės piliečiais jau yra dainininkė Veronika Povilionienė, mokslininkai Juozas Vytautas Uzdila ir Antanas Kudzys, kunigas Vytautas Prajara, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, mokytoja ir kraštotyrininkė Birutė Vanagienė, miškininkas Vytautas Stacevičius, vienas iš pokario partizanų vadų Adolfas Ramanauskas–Vanagas (po mirties), jau miręs poetas Sigitas Geda.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min