Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 19d. 13:30

Lazdynų baseinas užvers duris

Lazdynų baseinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lazdynų baseinas

Nuo vasaros uždaromas vienintelis Vilniuje profesionalus Lazdynų baseinas. Savivaldybės atstovai tikina, kad baseinas neveiks tik vasaros sezoną, tačiau Lazdynų laisvalaikio centro direktorius nerimauja, jog dėl didžiulių skolų gali iš viso nebeatverti durų.

Profesionalus 50 metrų ilgio baseinas, priklausantis sostinės savivaldybei, anot Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros ir ugdymo departamento Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Algimanto Liubinsko, uždaromas tik 4 mėnesiams – iki rugsėjo pabaigos.

Garantuoju, kad geriausi Lietuvos rinktinės plaukikai turės kur treniruotis. Kiti turės ieškoti treniruočių būdų sausumoje, – sakė Algimantas Liubinskas.„Vasarą į baseiną nesusirenka žmonių, jis nepelningas. Kai rudenį vėl pradės eiti lankytojai, jį atidarysime, – tikino A.Liubinskas. – „Savivaldybės biudžetas yra nesurenkamas, todėl neturime iš ko švaistytis pinigais.“

Smaugia skolos

Tuo metu  Lazdynų laisvalaikio centro direktorius Romualdas Grigas baiminasi, kad didžiulės skolos gali visiškai užsmaugti baseiną. „Šiuo metu savivaldybė mums yra skolinga 210 tūkst. litų. Iki gegužės pabaigos skola sieks ir visą ketvirtį milijono. Savo ruožtu neturėdami pinigų negalime sumokėti netgi už komunalines paslaugas“, – pasakojo R.Grigas. Jo tvirtinimu, pinigų savivaldybė baseinui nemoka jau nuo gruodžio.

„Per mėnesį baseinui prižiūrėti reikia apie 100 tūkst. litų. Savivaldybė už sportininkų treniruotes mums sumoka tik 40 tūkst. litų, likusius pinigus užsidirbame iš eilinių lankytojų. Paprastai per žiemą užsidirbtas lėšas panaudodavome vasaros nuostoliams padengti, kai nėra lankytojų,  ir dirbame nuostolingai. Šiemet už juos sumokėjome komunalinius mokesčius“, – aiškino R.Grigas.

Tačiau žiemą uždirbti pinigai baigiasi, o skolos dar ne visos atiduotos. „Nesumokėjome keletą mėnesių už šildymą, mėnesį esame skolingi už elektrą. Elektrikai jau kiekvieną dieną grasina, kad išjungs elektrą, todėl gali būti, jog teks uždaryti ir anksčiau“, – sakė R.Grigas.

Perspektyviausiems alternatyva bus

Lazdynų baseine nuolat treniruojasi 600 sportininkų. Vilniaus miesto savivaldybės atstovas A.Liubinskas teigė, kad vasarą uždarius šį baseiną, profesionaliausi sportininkai bus perkelti į silpnaregių baseiną Gerosios Vilties gatvėje.

„Kiek tiksliai perspektyviausių sportininkų bus perkelta, kol kas negaliu pasakyti. Tačiau garantuoju, kad geriausi Lietuvos rinktinės plaukikai turės kur treniruotis. Kiti turės ieškoti treniruočių būdų sausumoje“, – sakė A.Liubinskas.

Profesionalų baseiną per metus aplanko ir 40–50 tūkst. neprofesionalių lankytojų. Tiesa, anot R.Grigo, pastaruoju metu lankytojų smarkiai sumažėjo. „Šiemet per gegužę sulaukėme perpus mažiau žmonių nei pernai per tą patį laiką“, – sakė R.Grigas. Tai netikėta, mat iki šiol per 29-erius darbo metus Lazdynų baseine lankytojų tik daugėdavo.

Neišnaudotos galimybės

Pernai Vilniaus miesto savivaldybėje buvo kalbama apie baseino modernizavimą ir galbūt negi privatizavimą. Tačiau šiandien šios idėjos tebekabo ore. „Privatizuoti baseino niekas nežada, tačiau privatų kapitalą pritraukti baseino rekonstrukcijai buvo galima. Deja, pati baseino vadovybė tai užginčijo“, – tikino A.Liubinskas.

Jo teigimu, privačiu kapitalu puikiai pasinaudojo dabar jau rekonstruojamas Girstučio baseinas Kaune. Be šio ir Lazdynų baseino, Lietuvoje yra dar du 50 metrų ilgio baseinai Elektrėnuose ir Alytuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min