Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdynų baseino intriga: dėl uždarymo bus paaukotas direktorius?

Vilniaus Lazdynų baseinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Baseinas kol kas dar veikia.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdynų laisvalaikio centrą (LLC), kuriame įsikūręs vienintelis Vilniuje 50 metrų baseinas, pirmadienį gaubė įtampa – iš ryto tvyrojusį gedulą dėl galimo uždarymo popiet pakeitė nežinomybė dėl ateities. Dar vėliau gimė viltis.

Apie 12 valandą turėjo atvykti sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Dastikas su, kaip buvo neoficialiai prognozuojama, misija liepti uždaryti baseiną, kuris esą yra avarinės būklės. Manyta, kad į 14 valandą numatytas treniruotes atėję Vilniaus vandens sporto mokyklos auklėtiniai bus neįleisti į baseiną ir išprašyti į gatvę. 

Tačiau likus keliolikai minučių iki pusiaudienio netikėtai buvo pranešta, kad V.Dastikas neatvyks. Vėliau jaunieji sportininkai gavo teisę panirti į vandenį, o jų treneriai išsiaiškino, kad yra galimybė, jog baseinas artimiausiu metu nebus uždarytas.

Sportininkai nerimauja

Nuo pat ryto į LLC rinkosi žmonės, kurių profesija susijusi su vandens sportu. Aptarti susidariusios padėties susirinko Vilniaus vandens sporto mokyklos treneriai. 

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vilniaus Lazdynų baseinas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Į Lazdynų laisvalaikio centrą vakar susirinko ir vandens sporto treneriai.

„Nežinome, ką šiandien daryti. Plaukikų savaitgalį laukia Lietuvos taurės varžybos, vandensvydininkų – nacionalinės pirmenybės. Mūsų mokyklos direktorius išleido įsakymą veiklą perkelti į Skroblų gatvėje esantį baseiną, kuris priklauso Aklųjų ir silpnaregių draugijai. Dalis mūsų sportininkų iki šiol sportavo tenai. Tačiau jame gali tilpti labai ribotas sportininkų skaičius. Be to, ano baseino ilgis – 25 metrai. Vandensvydininkams jis apskritai netinkamas, nes yra per seklus“, – pasakojo vandensvydžio treneris Nerijus Papaurėlis.

Ant uždarymo ribos esančiame Lazdynų baseine treniruojasi ne tik sporto mokyklos auklėtiniai, bet ir profesionalūs sportininkai, pavyzdžiui, garsieji Lietuvos penkiakovininkai. Šiemet pasaulio šiuolaikinės penkiakovės vicečempione tapusi Laura Asadauskaitė pasakojo, kad Skroblų gatvės baseine profesionalams per karštas vanduo, per siauri takeliai. Be to, Lazdynų baseine penkiakovininkams patogu, mat jie čia gali ir pabėgioti, pastate yra ir treniruoklių salė. 

Durys kol kas atviros

Sportuoti Lazdynų baseine jauniesiems talentams uždraudė jų sporto mokyklos administracija, kuri gavo nurodymus iš savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus – esą sportuoti baseine nesaugu. Tačiau LLC direktorius Romualdas Grigas duris paliko atviras: įleidžiami ir sportininkai, ir paprasti lankytojai.

„Kol kas pareikalauta tik atlikti statinio techninę ekspertizę, apie ką aš jau 5 metus raštus rašiau savivaldybei. Pastatą apžiūrėjusi komisija siūlo uždrausti bet kokią veiklą statinyje. Tačiau tai tik siūlymas. Sprendimą uždaryti baseiną turi priimti akcininkas, t. y. Vilniaus savivaldybės taryba. Aš galėčiau taip pasielgti tik po ekspertizės išvadų, jei pastatas būtų pripažintas avarinės būklės. Iki šiol to dar nėra. Dvi komisijos jau jį apžiūrėjo, tačiau tik vizualiai. Atėjau čia dirbti 2001 metų pabaigoje. Man regis, kad vizualiai ta būklė kokia buvo, tokia ir yra“, – aiškino R.Grigas. 

Labai malonu, kai atvežame medalius, garsiname Lietuvą, tada politikai atvažiuoja ir daug žada: pristatys baseinų ir panašiai. O kas iš to? Savivaldybės susirūpinti, kad baseinas nebūtų neuždarytas.Detaliai statinį įvertins iš savivaldybės darbuotojų ir nepriklausomų ekspertų sudaryta inžinerinė komisija, kuri pradės darbą penktadienį, gruodžio 18 dieną. Praėjusią savaitę į Lazdynų baseiną buvo atvykęs komisijos pirmininkas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Juozas Valivonis. Jis nurodė, kokius paruošiamuosius darbus reikia atlikti, kad komisija galėtų atlikti savo pareigą. 

Paklaustas, ar leistų savo auklėtiniams treniruotis dabartinės būklės baseine, N.Papaurėlis atsakė: „Žinoma. Ir praėjusią savaitę sportavome – tikrai nematau tų pavojų. Tokia būklė jau keletą metų.“ 

L.Asadauskaitė taip pat sakė nebijanti, kad besitreniruojant pastatas ims ir sugrius: „Nėra ta būklė tokia tragiška. Reikia kai ką pataisyti ir dirbti toliau.“ Sportininkė kalbėjo apskritai pasigendanti valdžios dėmesio. „Labai malonu, kai atvežame medalius, garsiname Lietuvą, tada politikai atvažiuoja ir daug žada: pristatys baseinų ir panašiai. O kas iš to? Savivaldybės susirūpinti, kad baseinas nebūtų neuždarytas“, – piktinosi L.Asadauskaitė. 

Miglota direktorių rokiruotė 

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Dastikas tikino, kad į LLC pirmadienį norėjo atvykti, kad pasikalbėtų su jo darbuotojais – esą dabartinis direktorius R.Grigas jiems normaliai nepaaiškino situacijos. Savivaldybės atstovas atsiprašė, jog neatvyko į Lazdynus, nes užsitęsė kiti susitikimai. Tačiau jis tvirtino, kad baseinas privalo būti uždarytas, o to nepadarius visą atsakomybę už galimas nelaimes turės prisiimti R.Grigas. „Savivaldybė yra tik akcijų savininkas, bet veiklą vykdo bendrovės administracija“, – tvirtino V.Dastikas. 

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vilniaus Lazdynų baseinas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vilniaus Lazdynų baseinas

Šį trečiadienį Vilniaus miesto taryba spręs, ar atleisti R.Grigą iš pareigų ir vietoj jo paskirti Arturą Praniauską. „Pakeisti direktorių – ne mano sprendimas, bet kiek man tenka bendrauti, bendros kalbos su R.Grigu neradome“, – kalbėjo V.Dastikas.

Esą dabartinio direktoriaus neveiklumas prisidėjo prie statinio avarinės būklės. Savivaldybės atstovo nuomone, R.Grigo teiginiai, jog jis nuo 2004 metų prašo atlikti techninę statinio ekspertizę, per menki. „Nereikia rašyti dokumentų, reikia dirbti. Jeigu savo bute gyventum ir jis griūtų, ar raštus rašytum?“ – klausė V.Dastikas. 

„Čia būtų daug kas padaryta, jeigu savivaldybė už sportininkų treniruotes būtų mokėjusi bent savikainą – dėl paslaugų teikimo sportininkams kasmet vidutiniškai turime 250 tūkst. Lt nuostolių. Per 8 metus galima buvo surinkti 2 mln. Lt pelno. Už tiek būtų galima statinį taip suremontuoti, kad ir vizualiai matytųsi. O dabar – kiek uždirbame, tiek išleidžiame“, – atrėmė R.Grigas. 

N.Papaurėlis pirmadienio pavakarę pasakojo, kad Vilniaus vandens sporto mokyklos treneriai raštu kreipėsi į mokyklos vadovą, pranešdami, kad jie su auklėtiniais tęs treniruotes. Taip pat treneriai susitiko su inžinerinės komisijos pirmininku J.Valivonu, o šis esą pasakė, kad kol bus tiriama LLC pastato būklė, treniruočių nutraukti būtina. „Ar baseinas bus uždarytas, priklausys nuo to, kas vadovaus LLC. Tarp mūsų manoma, kad greičiausiai naujas direktorius tam ir bus, kad uždarytų baseiną“, – sakė N.Papaurėlis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min