15min be reklamos
2022 12 05, 19:12

Lazdynų baseino Vilniuje statybos baigtos, bet atidarymas – po kelių mėnesių

Vilniuje pagaliau baigtos Lazdynų baseino statybos. Tačiau atidarymo teks palaukti dar bent pora mėnesių.
Lazdynų baseinas
Lazdynų baseinas / Nuotr. iš R.Šimašiaus „Facebook“ paskyros

Baigtame statyti Lazdynų baseine pirmadienį apsilankęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo paskyroje „Facebook“ paskelbė, kad Lazdynų baseinas bus atidarytas mažiausiai po poros mėnesių: „Dar 2–3 mėnesiai, ir galėsime plaukti“.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas taip pat savo paskyroje „Facebook“ paskelbė, kad baseine jau baigti statybos darbai: „Visi statybų darbai baigti, objektas valomas, pradėtos pridavimo ir perdavimo operavimui procedūros. Kitą savaitę Taryba turės apsispręsti dėl baseino perdavimo valdyti „Active Vilnius“.

Vasarą Vilniaus savivaldybė skelbė ketinanti atverti baseiną dar šiemet. Tačiau lapkričio pabaigoje V.Benkunskas pripažino, kad teks palaukti bent iki kitų metų vasario mėnesio.

„Skaičiuojame, kad 99 procentai darbų yra padaryti, liko smulkūs dalykai, susiję su stiklinių vitrinų įrengimu, pabaigimu, bet tai yra dėl tiekimo grandinės sutrikimų, nes užsakymai vėluoja. Liko pakeisti apšvietimo tinklus, atlikti žemės darbus“, – tuomet BNS teigė vicemeras.

Anot jo, šiuo metu ruošiamasi procedūrai dėl statinio pripažinimo tinkamu naudoti.

„Tai gali trukti apie pusantro mėnesio, jei viskas vyks sklandžiai, ir pradėsime ruoštis atidarymui. Planas – vasario pradžioje atidaryti lankytojams“, – sakė V.Benkunskas.

Baseinas pradžioje veiks be SPA ir pirčių zonų, jas planuojama užbaigti maždaug per metus nuo baseino atidarymo.

Baseinas su 50 metrų takeliais, 1,2 tūkst. vietų žiūrovams, pirtimis ir treniruočių salėmis vietoje nugriauto sovietmečiu statyto baseino pradėtas statyti 2017-aisiais, tačiau jo užbaigimo terminas buvo atidėtas kelis kartus.

Baseino statybų sutartį su „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) ir jos partnerėmis – bendrovėmis „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“, „Axis power“ – savivaldybė nutraukė 2020-ųjų pradžioje, teigdama, jog rangovai atsisako tęsti darbus.

Savivaldybės teigimu, šie rangovai buvo atlikę apie 40 proc. darbų, jiems buvo sumokėta apie 14 mln. eurų. Statybas perėmė naują konkursą laimėjęs Panevėžio statybos trestas.

Skaičiuojama, kad nuo pradinės beveik 22 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų.

Baseiną valdys savivaldybės įmonė „Active Vilnius“, vėliau bus skelbiamas privataus operatoriaus konkursas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min