Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lazdynų gyventojai Aplinkos ministerijai atnešė kibirėlį smarvės

Lazdynų gyventojai Aplinkos ministerijos darbuotojams atnešė kelis kibirėlius su dvokiančiu dumblu, kad ir jie pajustų, kuo gyventojams tenka kvėpuoti kasdien.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lazdynų gyventojai Aplinkos ministerijos darbuotojams atnešė kelis kibirėlius su dvokiančiu dumblu, kad ir jie pajustų, kuo gyventojams tenka kvėpuoti kasdien.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie Aplinkos ministerijos susirinkusi saujelė Vilniaus bendruomenių atstovų užsidėję dujokaukes piktinosi kvapais, sklindančiais iš šalia Gariūnų esančių nuotekų valymo įrenginių, ir reikalavo atsakingas valstybės institucijas pagaliau imtis veiksmų, kad ši problema būtų išspręsta.

Apie dešimt Lazdynų ir Gerosios Vilties bendruomenių narių prie Aplinkos ministerijos atnešė keletą plastmasinių kibirėlių su dvokiančiu komunaliniu dumblu, taip norėdami ir valdininkams parodyti, kuo jie turi kvėpuoti kasdien.

„Atsakingi valdininkai turi vykdyti savo pareigas, bet jų interesas yra ne gyventojų gerovė, o pinigai. Juk smarvė tvyro, bet mums aiškinama, kad nėra kur dėti dumblo. Tai ar mes turime tą vietą surasti, ar tie, kurie užima atitinkamas pareigas?“ – piktinosi Vilniaus jungtinio demokratinio judėjimo pirmininko pavaduotojas Šarūnas Valentinavičius.

Lazdynų gyventojai teigia netikintys, kad 2012 metais dumblo perdirbimo įrenginiai pagaliau atsiras. „Tai tik kalbos, jų jau esame girdėję ne kartą“, – sakė Lazdynų gyventoja Vida.

Nemalonūs kvapai pasiekia ne tik arčiausiai esančius Lazdynus ir Karoliniškes. Esant šiaurės vakarų vėjui juos pajunta ir toliau gyvenantys vilniečiai.

„Kai vėjas pučia nuo Lazdynų pusės, smarvę juntame ir mes, gyvenantys Gerosios Vilties gatvėje. Tiek metų ši problema sprendžiama, tačiau iki šiol niekas nepadaryta, o žmonės nuodijami. Premjero rezidencijai skiriami milijonai, o čia juk gyvena tūkstančiai žmonių, ar jais rūpintis nereikia?“ – emocingai kalbėjo Gerosios Vilties bendruomenės pirmininkas Vladimiras Daričevas.

Protestuotojai teigė turintys Nacionalinio sveikatos tyrimo centro duomenis, kurie parodė, kad  kenksmingų medžiagų kiekį Lazdynuose viršija leistiną ribą. Šiuos duomenis jie įteikė Vilniaus savivaldybės ir Aplinkos ministerijos atstovams.

Aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis tvirtino, kad tirti įvairių medžiagų poveikį žmonėms turi Sveikatos, o ne Aplinkos ministerija. Taip pat ministerijos atstovas sakė, kad tikimasi jau kitų metų pabaigoje turėti nuotekų dumblo apdorojimo įrenginius Vilniaus mieste, tuomet problema turėtų būti išspręsta. Tokį patį pažadą gyventojai išgirdo ir iš sostinės vicemero Romo Adomavičiaus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min