Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje duris atvėrė unikali lazerių gamykla Baltijos šalyse

Lazeris
„Scanpix“ nuotr. / Lazeris
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniuje lazerių ir lazerinių sistemų gamybos bendrovė „Šviesos konversija” oficialiai atidarė pažangiausią lazerių gamyklos kompleksą, kuris pritaikytas specifinei lazerinių prietaisų gamybai ir mokslo tyrimams. Anot įmonės atstovo, modernios laboratorijos yra būtinos siekiant efektyviai konkuruoti pasaulio lazerių rinkoje.

Iš viso į naujus įrengimus ir pastatus, kurių bendras plotas sudaro 4050 kvadratinių metrų, buvo investuota apie 20 mln. Lt. Naujose specifiniams tyrimams pritaikytose patalpose įsikūrė bendrovės „Šviesos Konversija“ lazerių ir netiesinės optikos prietaisų tyrimo ir gamybos padaliniai, administracija, mechaninės dirbtuvės, sandėliai ir švarių patalpų blokas.

Lėšos investuotos į naująsias erdves leis tobulinti inovatyvius gaminius, žengti į naujus lazerių rinkos segmentus ir kartu gerokai auginti pardavimus. Bendrovės vadovai planuoja gamybą didinti po 20-40% per metus.

„Mūsų produktų poreikis pasaulyje yra didelis. Plėtros mastas priklauso nuo gaminių kokybės ir patikimumo. Pasaulinė konkurencija yra labai stipri. Todėl tokių patalpų kompleksas buvo būtinas siekiant efektyviai konkuruoti pasaulio lazerių rinkoje”, – įsitikinęs dr. Donatas Podėnas, „Šviesos Konversijos“ direktoriaus pavaduotojas.

Apie 90-95% įmonės produkcijos yra eksportuojama. Lietuvoje „Šviesos Konversijos” gaminiai naudojami dažniausiai tik moksliniams tyrimams.

"Šviesos konversija" lazerių gamykla
"Šviesos konversija" lazerių gamykla

„Lietuva tampa lazerių slėniu“

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo mokslinės gamybinės įmonės „Šviesos konversija“ naujo gamybinio pastato atidaryme ir apžiūrėjo čia kuriamus lazerius. Šiais metais veiklos dvidešimtmetį mininčios įmonės produkcija yra žinoma visame pasaulyje ir plačiai taikoma mokslo, pramonės ir medicinos srityse.

„Lietuva tampa lazerių slėniu. Šiandien žengiame dar vieną didelį žingsnį į priekį. Turėdama moderniausia įranga aprūpintą lazerių įmonę, Lietuva padidins gamybos pajėgumus ir galės konkuruoti su pažangiausiais lazerių gamintojais pasaulio rinkose“, – sakė prezidentė.

Prezidentės teigimu, tam, kad lazerių pramonė ir toliau garsintų mūsų šalį, būtina stiprinti esamus ir steigti naujus mokslu paremtus verslo centrus. Inovatyvūs produktai turi būti kuriami moderniose, efektyviai valdomose įmonėse, kurios užtikrina konkurencingus atlyginimus kvalifikuotai darbo jėgai.

Iš viso į naujus „Šviesos konversijos“ pastatus ir įrenginius buvo investuota daugiau nei 20 mln. Lt. Didžioji dalis investicijų – privačios. Projektui įgyvendinti taip pat buvo panaudota ES struktūrinių fondų parama, siekianti apie 4,2 mln. Lt.

„Šviesos konversija“ gamina lazerius, skirtus mokslo tyrimams, pramonei ir medicinai. Beveik 95 proc. produkcijos yra eksportuojama. Tarp didžiausių įmonės užsakovų – pramonės įmonės ir mokslo institucijos iš daugiau nei 40 šalių.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija už eksportą ir jo plėtrą „Šviesos konversiją“ apdovanojo „Lietuvos eksporto prizu 2013“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min