Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 birželio 17d. 15:37

Lėbartų kapinėse tvarka bus

Prekybą prie kapinių gali administruoti savivaldybė arba turgus.
„15min“ nuotr. / Rengiama griežtesnė Klaipėdos kapinių lankymo ir priežiūros tvarka.

Sulaukę gyventojų priekaištų dėl vandens stygiaus Lėbartų kapinėse prie Klaipėdos, valdininkai suskubo paaiškinti priežastį.

Lėbartų kapinėse yra 48 veikiančios vandens kolonėlės bei dar keturios neparuoštos eksploatuoti, tad jomis negali naudotis lankytojai ir į talpas įsipilti vandens. Vandens trūkumo kapinėse esą nėra. Savivaldybė išsiaiškino, kad šį pavasarį bankrutavo įmonė, kuri vykdė kapinių plėtrą ir statė kolonėles. Pradėti  darbai taip ir liko nebaigti, o „nepriduotų“ kolonėlių savivaldybė eksploatuoti nesiryžta.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros poskyrio vedėjos Zitos Stankienės, atstumai tarp vandens kolonėlių kapinėse yra nuo 60 iki 170 metrų. Tuo tarpu keturios nenaudojamos kolonėlės nuo artimiausių vandens tiekimo taškų yra nutolusios 100 metrų. Nuo birželio pirmosios kapų priežiūra užsiima kita įmonė, tad tikimasi, kad nenaudojamos vandens kolonėlės per 10 dienų bus sutvarkytos.

„Yra netvarkos, mes pripažįstame ir griežčiau viską tvarkysime“, – apie vandenį ir kitas bėdas kalbėjo Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė. Pasak jos, rengiamasi drausminti ir kapinių lankytojus – ruošiamas naujas laidojimo ir kapų priežiūros tvarkos aprašas. Juo bus aiškiai reglamentuota, kaip ir kada galima lankyti kapus, įvažiuoti į kapinių teritoriją. I.Šakalienės teigimu,  kapinėse ypač suįžūlėjo kapus tvarkantys darbininkai. Šie be skrupulų po teritoriją važinėja keliskart per dieną, nors turėtų tik privažiuoti prie kapo, išsikrauti medžiagas ir išvažiuoti.   Ne gana to, automobiliais užstato takus, apkrauna žolynus.

Be Lėbartų kapinių, Klaipėdos savivaldybė prižiūri 17 senųjų kapinaičių bei Joniškės kapines.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min