Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ledinėje zylutėje“ – vaikiška kalba apie rimtus dalykus

„Drąsi šalis“ bandys įminti atsakyti į klausimą, ką reiškia gyventi XXI a.
Žvejų rūmų nuotr. / „Drąsi šalis“ bandys įminti atsakyti į klausimą, ką reiškia gyventi XXI a.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos Žvejų rūmuose tęsiasi festivalis vaikams ir jaunimui „Ledinė zylutė“ ir kviečia į naujus spektaklius.

Penktadienį „Cezario grupė“ kviečia pasižiūrėti spektaklio-antidepresanto jaunimui apie lietuvišką tapatybę ir gyvenimo džiaugsmą „Drąsi šalis“.

„Cezario grupės“ spektakliai išsiskiria iš Lietuvos teatro panoramos ne tik originalia stilistika, bet ir ryškiai išreikšta asmenine kūrėjų pozicija. Tai įvertino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publika, mačiusi šių jaunų teatro menininkų spektaklius pagal originalias šiuolaikines pjeses „Arabiška naktis“, „Už geresnį pasaulį“ ir „Pasikėsinimai“.

Šįkart „Cezario grupė“ tekstą spektakliui ryžosi kurti pati. Tokį sprendimą „Drąsios šalies“ režisierius ir grupės vadovas Cezaris Graužinis grindžia tuo, kad spalvingame šiandienos lietuvių teatro pasaulyje nėra nė vieno spektaklio, kuris atskleistų jo kūrėjų santykį su Lietuvos dabartimi.

„Cezario grupė“ spektaklyje „Drąsi šalis“ ieško atsakymų į universalius klausimus: apie ką svajoja statistinis jaunas žmogus Lietuvoje? Kokią praktinę filosofiją jis renkasi, pradėdamas sąmoningai kurti savo gyvenimą? Ar jis konfliktuoja su aplinka? Ar jis didžiuojasi savo visuomene? O gal jis turi motyvų gėdytis to, kad joje gyvena? Ir apskritai, ką reiškia gyventi čia ir dabar – XXI a. pradžios Lietuvoje?

Spektaklyje – vaikų kalba

Sekmadienį „Žvejų rūmuose“ bus rodomas Šiaulių dramos teatro spektaklis „Bela, Bosas ir Bulis“, pagal vokiečių dramaturgo Volkerio Ludwigo pjesę. Spektaklis supažindina su naujos krypties probleminiu teatru vaikams.

Su vaikais reikia kalbėti apie problemas, neigiamus dalykus. Kai vaikas turi problemą ir mano, kad toks yra vienas, tuomet yra labai sunku, o kai pamato viską iš šalies, supranta, kad viskas nebeatrodo taip tragiškai.

Bela – graži mergaitė, kaprizinga, gyvenanti tik su mama, Bulis – varganai gyvenančių tėvų vaikas, stačiokiškas berniukas. Bosas – turtingų tėvų vaikas, lepūnėlis. Visiems šiems pagrindiniams personažams trūksta dėmesio ir meilės. Jie susidraugauja ir bando vienas kitu rūpintis ir vienas kitam padėti.

Režisierius Antanas Gluskinas teigė, jog šiuo spektakliu nesiekia reformuoti vaikų teatro: jam tiesiog svarbu kalbėti su vaiku tomis temomis, kurių vengia kiti.

„Cezario grupė“ Žvejų rūmuose spektaklį „Drąsi šalis“ parodys penktadienį, 19 val.  Šiaulių dramos teatras spektaklį „Bela, Bosas ir Bulis“ – sekmadienį, 12 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min