Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 3d. 06:05

Ledų kainų piramidė

) Tos pačios rūšies ledų kainos skirtingose vietose kartais skiriasi kone dvigubai.
B.Giedraitės nuotr. / ) Tos pačios rūšies ledų kainos skirtingose vietose kartais skiriasi kone dvigubai.

Poilsiautojams, kurie net per atostogas skaičiuoja kiekvieną litą, populiariausio vasaros skanėsto, ledų, verčiau ieškoti parduotuvėse, o ne pirkti pas gatvės prekeivius. Tos pačios rūšies ledų kaina šiose vietose kartais skiriasi kone dvigubai.

Klaipėdoje prie pat Biržos tilto pardavinėjami plombyriniai „Eskimo ledai“ kainuoja 2,50 Lt. Panašiai kainuoja ledai, siūlomi iš vežimėlių Senojoje perkėloje. Palangoje tie patys ledai kainuoja dar daugiau - 2,70 Lt. O vieno prekybos tinklo parduotuvėse tų pačių ledų kaina siekia 1,89 Lt.

Vaisinių ledų kainos taip pat nėra žemos. Ledai „Pagunda“, kurių kaina parduotuvėje yra 1,29 Lt, prie Klaipėdos Senosios perkėlos pardavinėjami kiek pigiau nei prie Biržos tilto, kur ledai kainuoja 2 Lt. Šių ledų, pardavinėjamų lauke, kainų skirtumas yra 20 centų. Palangoje tie patys ledai kainuoja net 2,50 Lt.

Gana didelis kainų skirtumas susidaro, perkant „Baltijos“ ledus, parduotuvėje ir lauke, iš vežimėlio. Parduotuvėje šių ledų porcija kainuoja 2,69 Lt, prie Biržos tilto ledų vėžimėliuose jų kaina siekia 3,50 Lt, o prie Senosios perkėlos ir Palangoje pardavinėjamų „Baltijos“ ledų kainos sutampa – 4,50 Lt už vieną porciją. Tai beveik dviem litais brangiau nei parduotuvėje.

Kaip teigė Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius, ledų kainų skirtumą lemia vėžimėlių bei prekybos vietos nuoma, kuri siekia nuo šimto iki kelių šimtų litų per mėnesį. Dar prisideda mokesčiai bei atlyginimai darbuotojams, kas sudaro nemažą sumą. Anot D.Botyriaus, įtakos turi ir oro sąlygos – blogu oru ledų niekas neperka, o mokesčius mokėti vis tiek tenka.

„Svarbi yra pasiūla ir paklausa. Žmonės ne itin aktyviai perka ledus gatvėse, todėl ir kainų negalima nustatyti mažesnių, jei būtų perkama daugiau, tai ir kainos būtų palankesnės. Tuo tarpu parduotuvėse galioja visai kita kainų skaičiavimo metodika,“ - kalbėjo D.Botyrius.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min