Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 2d. 14:38

Legalaus verslo aljansas: svarbu ne tik didinti mokesčius, bet ir ryžtingai kovoti su šešėliu

Šešėlinė ekonomika
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Ministrų kabinetas svarstys klausimą dėl MMA didinimo iki 1 tūkst. litų nuo sausio mėnesio.

Joks mokesčių didinimas neduos laukiamų rezultatų, jeigu nebus sukurtas ir įgyvendinamas kovos prieš nelegalią alkoholinių gėrimų prekybą planas.

Šešėlinė spiritinių gėrimų rinka Lietuvoje siekia 27 proc., ir nors juntamos nežymios jos mažėjimo tendencijos, neatsakingas mokesčių didinimas gali vėl nulemti šešėlio augimą.

Finansų ministerijos siūlymas nuo 2015 m. akcizo tarifą sidrui ir alui didinti 15 proc., vynams – 3 proc., stipriesiems gėrimams – 2 proc. reiškia, kad visoms gėrimų rūšims mokestis didinamas vienodai – po 1-2 cnt. už alkoholio procentą litre.

Ekspertų vertinimu, Lietuvoje šešėlis sudaro vidutiniškai trečdalį ekonomikos.

„Finansų ministerijos siūlomi tarifai yra daugiau mažiau subalansuoti, tarifų didinimas numatomas nuosekliai keletą metų. Kai yra žinoma, kas bus po metų ar dvejų, verslas gali pasiruošti ir prisitaikyti prie mokesčių didėjimo, planuoti investicijas ir plėtrą. Taip ir gyventojams yra patogiau, nes kainų didėjimas po truputį nesukelia šoko ir neskatina ieškoti nelegalių alternatyvų. Nežiūrint to, tarifų didinimas yra palengvinimas šešėlinei prekybai, todėl turi būti paruošti ir atsakomieji veiksmai“, – sako Legalaus verslo aljanso prezidentas Romas Apulskis. 

Ekspertų vertinimu, Lietuvoje šešėlis sudaro vidutiniškai trečdalį ekonomikos – tai šimtai milijonai litų per metus negautų pajamų į biudžetą, nesukuriamos darbo vietos, augantis nusikalstamumas ir didelė rizika nelegalų alkoholį ir kitus produktus vartojantiems žmonėms apsinuodyti ar kitaip pakenkti savo sveikatai.    

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min