Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 10d. 09:01

Legendinė skulptūra atsidurs vicemero parke

S.Šarapovo skulptūra „Tauras“ ilgus metus stovėjo prie sovietmečiu garsaus restorano „Tauro ragas“. Šiuo metu rekonstruojama skulptūra, su naujųjų restorano šeimininkų sutikimu keliaus į netoli Vilniaus esantį skulptūrų parką, priklausantį sostinės vicemerui V.Martikoniui.
A.Petrašiūno nuotr. / S.Šarapovo skulptūra „Tauras“ ilgus metus stovėjo prie sovietmečiu garsaus restorano „Tauro ragas“. Šiuo metu rekonstruojama skulptūra, su naujųjų restorano šeimininkų sutikimu keliaus į netoli Vilniaus esantį skulptūrų parką, priklausantį sostinės vicemerui V.Martikoniui.

Ilgus metus prie legendinio sostinės Tauro kalno papėdėje veikusio restorano „Tauro ragas“ stovėjusi skulptūra „Tauras“ šiuo metu restauruojama. Sutvarkytas meno kūrinys bus eksponuojama miesto vicemero privačiame skulptūrų parke, esančiame netoli Vilniaus.

Skulptorius Steponas Šarapovas modernistinę plieno skulptūrą „Tauras“, kuri yra įtraukta į Kultūros paveldo registrą, prie legendinio sovietmečio restorano „Tauro ragas“ pastatė 1975-aisiais. Uždarius restoraną skulptūra kartu su pastatu ir žeme keliavo iš vienų šeimininkų rankų į kitas. Galiausiai dabartiniai buvusio restorano šeimininkai bendrovė „Assent“ nusprendė, kad jiems skulptūros nereikia, todėl padovanojo ją akmens skulptūrų parkui „Vilnoja“, kuris priklauso miesto vicemerui Vidmantui Martikoniui.

Skulptūrą dovanojo

Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros ir paveldo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas paaiškino, kad skulptūra yra kilnojamas kultūros paveldo objektas, todėl savivaldybės leidimas jį perkelti iš vienos vietos į kitą nėra reikalingas.

Vis dėlto projektą ir skulptūros dovanojimo sutarties pasirašymą prižiūrėjo Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinis padalinys. Jo vadovas Rimantas Bitinas „15min“ tikino, kad viskas vyko sąžiningai: „2009 m. rugpjūčio 30 d. UAB „Assent“ pasirašė dovanojimo sutartį, pagal kurią atidavė S.Šarapovo skulptūrą „Tauras“ parkui „Vilnoja“.

R.Bitino tvirtinimu, sutartyje taip pat yra numatyta, kad perkėlus skulptūrą iš Vilniaus centro į numatytą parką, apie tai turi būti informuotas Kultūros paveldo departamentas. „Iki šiol tokios informacijos negavome, taigi galima teigti, kad kol kas skulptūra neperkelta. Kur ji yra dabar, mes nežinome“, – sakė R.Bitinas.

Bus matoma atšilus orams

Vicemeras V.Martikonis „15min“ paaiškino, kad skulptūra šiuo metu yra restauruojama jo parke: „Skulptūra buvo išpaišyta, todėl ją reikia nuvalyti, paskui nugruntuoti“. V.Martikonis tikino, kad skulptūrą išgelbėti nuo pražūties ryžosi pats. „Akivaizdu, kad restorano pastatas anksčiau ar vėliau bus nugriautas, o kartu ir S.Šarapovo skulptūra. Kadangi šio skulptoriaus darbus mėgstu nuo seno, nusprendžiau pasisiūlyti priglausti šią skulptūrą“, – tikino V.Martikonis. Jo teigimu, skulptūra parko lankytojams atvira turėtų tapti pavasarį, kai atšilus orams bus galima pastatyti pamatą. „Ji bus pastatyta prie įvažiavimo, galiu užtikrinti, kad ji bus matoma“, – teigė V.Martikonis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min