Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2010 gruodžio 23d. 09:50

Legendinio kovotojo už teisybę istorija – Kaune

Vaidas Baumila
Asmeninio albumo nuotr. / Vaidas Baumila

Ketvirtadienį Kauno sporto halėje debiutuos miuziklas „Tadas Blinda“. Kompozitoriaus, dainininko ir aktoriaus Andriaus Mamontovo režisuotame muzikiniame spektaklyje vaidina būrys skirtingų muzikos stilių atstovų – Vaidas Baumila, Ignas Misiūra, Andrius Kaniava, Asmik Grigorian, Deivis, Darius Auželis, Maksas Melmanas.

Daugelis lietuvių iki šiol Tadą Blindą įsivaizduoja, kaip prieš kelis dešimtmečius televizijos seriale jį įkūnijusį aktorių Vytautą Tomkų. Tačiau pastaraisiais metais istorija apie lietuviškuoju Robinu Hudu vadinamą herojų įgavo naujų spalvų – šiemet nufilmuotas naujas filmas, o prieš Kalėdas atgimsta miuziklas.

Tiesa, greičiausiai nedaugelis žino, kad pirmą kartą Tado Blindos gyvenimas į muzikinę sceną buvo perkeltas dar 2004 metais. Tačiau tuomet A.Mamontovo pastatytas miuziklas visuomenei buvo pristatytas vos vieną kartą. Šiemet gruodį atgimęs miuziklas „Tadas Blinda“ bus pristatytas kur kas plačiau: jį išvysti galės ne tik kauniečiai, bet ir Vilniaus, Šiaulių bei Panevėžio žiūrovai.

Kauno sporto halėje miuziklas „Tadas Blinda“ bus rodomas gruodžio 23 dieną, 20 val.

Tikra ir literatūrinė asmenybė

Tado Blindos asmenybė apipinta padavimais ir istorijomis, o jo biografija mažai žinoma. Teigiama, kad jis gimė Luokės parapijos Kinčiulių kaime 1848 m. pasiturinčių valstiečių šeimoje, kuriame jau augo vyresnis sūnus. Žinoma, kad 1867 m. T.Blinda vedė, augino tris dukras. Tuo pat metu su plėšikų gauja veikė Raseinių, Šiaulių ir Telšių apskrityse. 1877 m. per Šv. Jurgio jomarką pagautas ir minios užmuštas Luokės turguje.

Tačiau skurdžios istorinės žinios nesutrukdė T.Blindai tapti vienu garsiausių Lietuvos literatūros herojų. Pirmoji žmonių pasakojimus apie jį surinko Lazdynų Pelėda. Apie 1900 m. ji buvo pradėjusi rašyti kūrinį „Sulygintojas svieto“, tačiau vėliau persigalvojo ir visą turimą medžiagą perdavė Gabrieliui Landsbergiui-Žemkalniui. 1907 metais išleidžiama G.Landsbergio-Žemkalnio drama „Blinda, svieto lygintojas“.

1973 m. sukurtas 4 serijų TV filmas „Tadas Blinda“ (režisierius Balys Bratkauskas, scenarijaus autorius Rimantas Šavelis). 2004 m. muzikantas A.Mamontovas pastatė miuziklą „Tadas Blinda“. 2010 m. nufilmuotas naujas filmas „Tadas Blinda. Pradžia“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min