Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 26d. 12:40

Leidimas rekonstruoti A.Lydekos palėpę Vilniaus senamiestyje išduotas neteisėtai

Arminas Lydeka
S. Žiūros BFL nuotr. / Arminas Lydeka

Derinant Seimo nario Armino Lydekos palėpės Vilniaus senamiestyje rekonstravimo projektą buvo pažeidžiami įstatymai, dėl to kaltus valdininkus siūloma bausti, o iš projektuotojų atimti atestatus.

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (toliau – Departamentas), tęsdamas tyrimą dėl Seimo nario palėpės Žydų g. 4A, Vilniuje, rekonstravimo darbų teisėtumo, nustatė ir projekto rengimo bei derinimo pažeidimų.

Kultūros paveldo departamento nuotr./Palėpės rekonstrukcija į butą Žydų 4A, Vilniuje
Kultūros paveldo departamento nuotr./Palėpės rekonstrukcija į butą Žydų 4A, Vilniuje

Minėtas pastatas yra kultūros paveldo statinys (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 1101). Todėl jis priskiriamas ypatingų statinių kategorijai. Jiems taikoma kitokia projektų derinimo tvarka nei paprastiems statiniams, pavyzdžiui, jiems reikia bendrosios ir  paminklosaugos ekspertizių.

Vilniaus miesto nuolatinė statybos komisija neteisėtai pasirinko supaprastintą projekto derinimo tvarką, tarsi palėpė būtų naujame Vilniaus mikrorajone, o ne kultūros vertybės, esančios Vilniaus senamiesčio centre, dalis.

Tokiu būdu buvo pažeistas įstatymas ir leidimas statyti negalėjo būti išduotas. Todėl Departamentas kreipėsi į Vilniaus apskrities viršininko administraciją, kad darbai būtų sustabdyti, kol statytojas pašalins projekto dokumentų trūkumus.

Dėl šių pažeidimų Departamentas vyriausiajai specialistei Laimai Navickienei, kuri suderino minėtą projektą, inicijavo tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūrą, jai gresia griežčiausia atsakomybė.

Departamentas taip pat skubiai sušaukė neeilinį Atestavimo komisijos posėdį, kuriame siūloma iš projekto vadovės Birutės Dedūrienės už šiurkščius įstatymų pažeidimus atimti paminklosaugos atestatą.

Departamentas kreipėsi ir į Aplinkos ministeriją, prašydamas sustabdyti atestato galiojimą minėtą projektą rengusiai firmai UAB ,,Renova“. Šiai firmai vadovauja A.Songaila, kurio rengtas viešbučio „Novotel“ projektas priešais Vyriasybės pastatą sukėlė visuomenės protestą dėl paminklosaugos reikalavimų neatitikimo.

Padarytus įstatymų pažeidimus, derinant minėtos palėpės įrengimo projektą bei išduodant leidimą, nustatė ir Valstybinė kultūros paveldo komisija, kuri yra Seimo, Respublikos prezidento ir Vyriausybės ekspertas valstybinės nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos politikos klausimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min