Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 9d. 13:07

Leidimus dirbti su įslaptinta informacija kol kas gavę tik du ministrai

R.Juknevičienė sako, kad labiausiai per šventes jai patinka gaminti tradicinius patiekalus.
„Scanpix“ nuotr. / R.Juknevičienė sako, kad labiausiai per šventes jai patinka gaminti tradicinius patiekalus.
Nors naujoji Vyriausybė dirba jau mėnesį, tačiau leidimus dirbti su slapta informacija kol kas yra gavę tik du jos nariai – Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ir Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Kaip BNS informavo Prezidentūra, Valstybės saugumo departamentas (VSD) prezidentui Valdui Adamkui šią savaitę pateikė sutikimus, kad taip pat būtų išduoti leidimai socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Dagiui, žemės ūkio ministrui Kaziui Starkevičiui, ūkio ministrui Dainiui Kreiviui, sveikatos apsaugos ministrui Algiui Čaplikui, vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui, finansų ministrui Algirdui Šemetai ir aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui.

Pasak prezidentūros, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, R.Dagys, V.Ušackas, A.Čaplikas, ir R.Juknevičienė iki tapdami ministrais jau turėjo leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, kurio galiojimo laikas dar nepasibaigęs.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ankstesnėse pareigose leidimą dirbti su įslaptinta informacija taip pat turėjo, tačiau jo galiojimas jau yra pasibaigęs.

Norintys dirbti su slapta medžiaga ministrai turi užpildyti tam tikrus klausimynus ir juos pateikti VSD. VSD patikrinus Vyriausybės kabineto narius, VSD sutikimas arba nesutikimas yra siunčiamas Prezidentūrai.

Pagal įstatymus, „sprendimą dėl leidimo dirbti ar susipažinti su atitinkama slaptumo žyma žymima įslaptinta informacija išdavimo paslapčių subjekto vadovui per 20 darbo dienų nuo Valstybės saugumo departamento sutikimo išduoti tokį leidimą pasirašymo dienos priima paslapčių subjekto vadovą į pareigas skiriantis asmuo ar jo įgaliotas asmuo“.

Pagal šią tvarką, ministrams leidimus dirbti su įslaptinta informacija išduoda Vyriausybės vadovą skiriantis ir atleidžiantis prezidentas arba jo įgaliotas asmuo.

Prezidentas Valdas Adamkus išduoti leidimus ministrams yra įgaliojęs VSD deleguotą savo patarėją nacionalinio saugumo klausimais Mindaugą Ladigą. Pastarasis šiuo metu atostogauja.

Sprendimą dėl leidimo dirbti ar susipažinti įslaptinta informacija prezidentas ar jo įgaliotas atstovas privalo priimti per 20 darbo dienų nuo VSD sutikimo.

Naujoji Vyriausybė prisiekė gruodžio 9 dieną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min