Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Leis tik smulkius statybų pažeidimus

Žmogus su plaktuku
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Žmogus su plaktuku
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas antradienį pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Statybų įstatymo pakeitimams. Nuo šiol bus leidžiama įteisinti tik tuos statinius, kuriuos statant padaryta smulkių pažeidimų.

Statybos įstatymo pakeitimus vetavusi prezidentė teigė, kad jos sudaro sąlygas nelegalioms statyboms įteisinti.

Parlamentarai pritarė prezidentės siūlymams, jog be statybos leidimo statybų įteisinimas būtų įmanomas tik išimties atvejais, kai statyba konkrečiame sklype pagal patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus galima ir neprieštarauja privalomiems aplinkosaugos, kultūros paveldo, saugomų teritorijų teisės aktų reikalavimams. Statybas bus leidžiama įteisinti tik jei jas vykdant buvo nežymiai nukrypta nuo parengto projekto. Piktavališkų pažeidėjų statiniai bus griaunami.

Be to, pakeitimais nustatoma įmoka už savavališkos statybos padarinių šalinimą, o už savavališkas statybas ketinama numatyti baudžiamąją atsakomybę tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Už prezidentės siūlomus pakeitimus balsavo 103 parlamentarai, trys susilaikė, „prieš“ nebalsavo nė vienas Seimo narys.

Nukentės kaimo gyventojai?

Agituodama už prezidentės veto, konservatorė Aurelija Stancikienė teigė, jog numatoma ne tik bauda už savavališką statybą, bet ir legalizavimo mokestis. „Žmogus prieš statydamas gerai pagalvos, ar jam verta bus legalizuoti, ar lengviau pasiimti leidimus statyti“, – pastebėjo ji.

Socialdemokratas Bronius Bradauskas aiškino, jog prezidentės siūlymai gali apsunkinti kaimo gyventojų ar sodo namelių savininkų gyvenimą. „Prieš „n“ metų pastatyti kaime priestatėliai visokie, prie tvarto ar namo, tokių daug yra ir leidimų niekas tada neėmė. Ir, tarkime, dabar nori žmogus parduoti namą, bet negali priduoti to priestatėlio. <...> Aš tikiu, kad sodų bendrijose daugiau nei 50 proc. pastatų nėra inventorizuoti ir tinkamai nepriduoti naudoti. O jūs dar kalbate apie turto mokesčio įvedimą...“ – kalbėjo B.Bradauskas.

2006 metais Seimas buvo priėmęs įstatymą, nurodantį visus savavališkus statinius griauti. Liepos pabaigoje parlamentarai priėmė pakeitimus, leidžiančius savavališkus darbus taisyti. Prezidentė šiuos pakeitimus vetavo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min