Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvesnis kelias pas rinkėjus

Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Z.Vaigauskas teigė, kad VRK sulaukia įvairių klausimų, pavyzdžiui, ar pretendentai dalyvauti savivaldos rinkimuose gali persirenginėti Kalėdų Seneliais.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Artėjančiuose savivaldos rinkimuose net dvi partijas į Vilniaus tarybą ves dabartiniai sostinės vicemerai. Nuolatinis dalyvavimas įvairiuose savivaldybės organizuojamuose renginiuose, susitikimai su vilniečiais politikams, vadovaujantiems sostinei, tampa puikia proga pasireklamuoti artėjant rinkimams.

Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Rūta Dirsienė teigė, kad savo darbo pobūdžio skyrius keisti neketina – vicemerai ir toliau bus kalbinami bei cituojami savivaldybės pranešimuose žiniasklaidai. „Bet mes stengiamės atsiriboti nuo rinkiminių, politinių dalykų. Tikrai manau, kad Viešųjų ryšių skyrius neturi dirbti kaip reklaminės kampanijos agentūra ir taip nedirbsime“, – tikino R.Dirsienė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, merai ir vicemerai, ketinantys dalyvauti rinkimuose, turėtų elgtis etiškai ir apgalvotai, kad jų pagrindinė veikla netaptų pretekstu oponentams juos kaltinti netinkamu elgesiu. „Gali pasigirsti kaltinimų, kad savivaldybių vadovai naudojasi savo padėtimi neleistinai medžiodami rinkėjų balsus“, – neabejoja Z.Vaigauskas.

Tiesa, jis pripažino, kad miestų, rajonų savivaldybių vadovams kur kas mažiau galimybių pasinaudoti savo padėtimi prieš rinkimus, nei, pavyzdžiui, Seimo politikams: „Nei miesto vadovais žiniasklaida itin domisi, nei jie gali pasisakyti visai visuomenei svarbiais klausimais.“

VRK vadovas pripažįsta, kad surasti aukso vidurį – norint ir gerai atlikti savo dabartines pareigas, ir pasiruošti rinkimams – politikams nėra lengva. „Tas meras, kuris iki šiol bendravo su rinkėjais, bendraus ir toliau ir tai niekam nesukels abejonių, o jeigu prieš rinkimus politikas pirmą kartą išlys iš savo kabineto, tai tikrai sukels rinkėjų įtarimą“, – įsitikinęs Z.Vaigauskas.

Politinė kultūra keičiasi

Z.Vaigauskas prisiminė, kaip prieš 15 metų rinkiminės kampanijos metu tiesiogiai nebūdavo transliuojami Seimo posėdžiai, kad vienas ar kitas Seimo narys nepultų agituoti balsuoti už savo partiją. „Dabar politinė kultūra jau kitokia“, – teigė VRK pirmininkas.

Jis teigė jau sulaukiantis klausimų, ką kandidatai į tarybų narius gali daryti, o ko ne: „Gavau laišką, kuriame klausiama, ar gali kandidatas persirengti Kalėdų Seneliu. Norisi juokais patarti, kad taip prisiklijuotų barzdą, jog niekas jo nepažintų ir tada senelį vaidintų. Bet aš suprantu potekstę, kad tas žmogus nori pasirodyti vaikučiams, jog jis yra kandidatas, o vaikučiai papasakos tėveliams, kurie balsuos“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min