Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvinamos sąlygos kosmetikos tiekėjams

Moteris
Photos.com nuotr. / Moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šių metų rugsėjo asmenims, norintiems tiekti į Lietuvos rinką kosmetikos gaminius, bus taikoma nauja, supaprastinta, kosmetikos gaminio notifikavimo tvarka.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl naujojo tvarkos aprašo įsigaliojo š. m. rugsėjo 15 d. Šiuo įsakymu siekiama gerinti sąlygas verslui, nepažeidžiant Europos Tarybos direktyvos, reglamentuojančios kosmetikos gaminių pateikimo Europos Bendrijai, nuostatų.

Iki šiol verslininkai, norintys tiekti į Lietuvos rinką kosmetikos gaminius, turėdavo pranešti Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai (VVSPT) pavaldžiam Vilniaus visuomenės sveikatos centrui atitinkamą informaciją apie gaminį užpildydami specialią formą. Buvo reikalaujama pranešti apie visus kosmetikos gaminius, nesvarbu, kurioje šalyje jie pagaminti ar iš kurios importuojami.
Nuo 2009 m. rugsėjo 15 d. ši procedūra bus privaloma tik tiems fiziniams ar juridiniams asmenims, kurie tiekia į Lietuvos rinką Lietuvoje pagamintus kosmetikos gaminius arba gaminius, pagamintus ir (ar) tiekiamus iš ne Europos Sąjungos šalių, išskyrus Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją.

„Taigi tiekėjai, Lietuvos rinkai norintys pateikti kosmetiką, pagamintą, tarkim, Rusijoje, privalės ją notifikuoti. Iš Europos Sąjungos šalių į Lietuvą atkeliaujantys kosmetikos gaminiai notifikuojami nebus, kadangi Lietuva yra Europos Bendrijos, kurioje galioja laisvo prekių judėjimo principas, dalis“, – paaiškina VVSPT Leidimų ir licencijavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Ričardas Norkus.

Pagal naująją kosmetikos gaminių notifikavimo tvarką kosmetikos gaminius Lietuvos rinkai tiekiantys asmenys turės pateikti tik informaciją apie save, kosmetikos gaminio pavadinimą originalo ir lietuvių kalbomis, kosmetikos gaminio gamybos vietos adresą (jei gaminys pagamintas Lietuvoje) arba pirmojo importo į Europos Bendriją adresą. „Tačiau, jei tą patį kosmetikos gaminį į Lietuvos rinką nori tiekti keli asmenys, visi jie privalės pranešti atitinkamą informaciją VVSPT“, – atkreipia dėmesį R. Norkus.

Supaprastinta kosmetikos gaminių notifikavimo tvarka palengvins verslininkams gaminių pateikimo rinkai procedūras, tačiau įpareigos prisiimti daugiau atsakomybės už gaminių saugumą ir atitiktį reikalavimams. Atitinkamai daugiau atsakomybės ir darbo turės ir kosmetikos gaminių rinką kontroliuojančios institucijos.

Kosmetikos tiekėjo (gamintojo) nurodytu gamybos arba pirmojo importo į Europos Bendrijos rinką adresu bus saugoma būtinoji gaminio informacija. Būtinoji kosmetikos gaminio informacija – tai informacija apie jo kiekybinę ir kokybinę sudėtį, galimą šalutinį poveikį, fizinius, cheminius ir mikrobinius rodiklius, deklaruojamo poveikio įrodymus ir kitus duomenis, susijusius su sveikatos sauga. Kosmetikos gaminius nuo šiol notifikuos VVSPT.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kosmetika
Parašykite atsiliepimą apie 15min