Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkai šeštadienį kviečia ginti lenkiškas mokyklas

Plakatuose raginama kovoti su įstatymu, ginti lenkiškas mokyklas ir tam šeštadienio vidurdienį rinktis prie Seimo, nuo kur ir pajudės eitynės link Vyriausybės.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Plakatuose raginama kovoti su įstatymu, ginti lenkiškas mokyklas ir tam šeštadienio vidurdienį rinktis prie Seimo, nuo kur ir pajudės eitynės link Vyriausybės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos lenkai šeštadienį planuoja dar vieną protesto mitingą dėl švietimo reformos. Kovo 17-oji pasirinkta neatsitiktinai – kaip tik tada sukanka lygiai metai nuo tos dienos, kai Seimas priėmė naująjį Švietimo įstatymą.

Į eitynes ir mitingą visi norintys kviečiami gana iškalbingais plakatais, kuriais nukabinėti gatvių apšvietimo tinklai Vilniuje. Juose raginama kovoti su įstatymu, ginti lenkiškas mokyklas ir tam šeštadienio vidurdienį rinktis prie Seimo, nuo kur ir pajudės eitynės link Vyriausybės.

Tačiau mitingo organizatoriai – Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai – itin pabrėžia, kad tai vietos protesto akcija prieš „švietimo sistemą ardančią pseudoreformą bei siekdami apginti tautinių mažumų mokyklas“. Taip bandoma atsiriboti nuo galimų svečių iš užsienio.

„Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodė informacija apie neva iš užsienio protesto akcijoje dalyvauti atvyksiančius asmenis. Tai yra provokacija, kadangi asmenys iš užsienio nedalyvaus. Prie kovo 17 d. Vilniuje vyksiančių eitynių ir mitingo prisijungs Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovai, daug švietimo sistemos bei lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių mokomųjų kalbų mokyklų bendruomenių atstovų“, – išplatintame pareiškime teigia Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai.

Jie pabrėžia, kad eisenoje ir mitinge dalyvaus tie, kuriuos neigiamos naujojo Švietimo įstatymo pasekmės palies tiesiogiai – tėvai, mokytojai, mokiniai.

Atsiriboti nuo galimai atvažiuosiančių lenkų nacionalistų mitingo organizatorius verčia pasklidusi informacija, kad Lenkijoje renkasi norintieji atvažiuoti ir palaikyti savo tautiečius. Kvietimai vykti į Vilnių pasirodė socialiniame tinkalapyje „Facebook“ ir nacionalistų oficialiuose interneto puslapiuose.

Prie Lenkijos nacionalistų šliejasi iš fašistuojantys skustagalviai bei futbolo chuliganai. Jie sukėlė ir didžiausias per pastarąjį dešimtmetį riaušes Varšuvos centrinėje aikštėje pernai lapkričio 11 dieną minint Lenkijos Nepriklausomybės dieną.

Tačiau asociacija „Marsz Niepodległości“, organizuojanti išvyką, išplatino pranešimą, kad į Vilnių atvažiuos tik vienas autobusas, o atvykstantieji visų pirma nori susipažinti su Lietuvos sostine, jos paveldu bei aplankyti Aušros Vartų Sanktuarijų.

Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai teigė nieko į Vilnių nekvietę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min