TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos ambasadorius Janušas Skolimovskis: Lietuvos ir Lenkijos santykiai nėra tokie blogi, kaip kai kas nori pavaizduoti

Lenkijos ir Lietuvos vėliavos
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Lenkijos ir Lietuvos vėliavos
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius aptarė aktualius dvišalius santykius su Lenkijos ambasadoriumi Lietuvoje Janušu Skolimovskiu.

Lenkijos diplomatas premjerui A.Kubiliui perdavė Lenkijos Vyriausybės poziciją dėl Smolensko tragedijos tyrimo. Pasak ambasadoriaus, Lenkijai kelia abejonių neseniai paskelbtos Rusijos tyrėjų išvados. Premjeras A.Kubilius patvirtino, kad Lietuva palaiko lenkų poziciją, jog tiesa turi būti išaiškinta ir tragedijos aplinkybių tyrimas privalo būti atliktas nepriekaištingai kruopščiai ir objektyviai.

Ambasadorius J.Skolimovskis padėkojo premjerui už asmeninį vaidmenį „PKN Orlen“ derybose su „Lietuvos geležinkeliais“ ir „Klaipėdos nafta“ bei informavo, kad pasiekta konkreti pažanga derantis dėl tarifų ir tiekimo su abiem įmonėmis.

Aptariant situaciją dėl švietimo reikalų, tiek ambasadorius, tiek premjeras vieningai sutarė, kad geriausiai, kai tokius klausimus atviro dialogo būdu sprendžia abiejų šalių specialistai, o ne politikai.

Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis užtikrino, kad Lietuva nesiims jokių sprendimų švietimo srityje, kurie drastiškai skirtųsi nuo lietuvių mažumos švietimo situacijos bei sąlygų kaimynėje Lenkijoje.

Po susitikimo Lenkijos ambasadorius žiniasklaidos atstovams citavo A.Kubilių, kuris sakė, kad jaunimas, mokantis daug kalbų (lietuvių, lenkų, anglų, net rusų), turi žymiai daugiau perspektyvų įsitvirtinti gyvenime, daryti sėkmingą karjerą ar gimtinėje, ar bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje ir kad tokia pozicija yra ir Lenkijos Vyriausybės prioritetas.

Abi pusės pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra geri, o kylančios problemos sprendžiamos dalykiškai. „Lietuvos ir Lenkijos santykiai nėra tokie blogi, kaip kai kas nori pavaizduoti“, – sakė ambasadorius J.Skolimovskis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min