Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 23d. 15:47

Lenkijos lietuviai nebesulaukia konkrečių žinių dėl pažadų didinti lietuviškų mokyklų finansavimą

Lietuvos ir Lenkijos vėliavos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos ir Lenkijos vėliavos
Lenkijoje gyvenantys lietuviai sako, kad Lenkijos valdžia nebepateikia konkrečių žinių, ar, kaip žadėta, bus didinamas finansavimas lietuviškoms mokykloms.

Pernai rudenį Lenkijos valdžios atstovai teigė, kad nuo 2013 metų daugiau lėšų bus skiriama mokykloms, kuriose mokoma tautinių mažumų kalba arba dviem mokomosiomis kalbomis.

„Buvo keletas susitikimų, aš pats dalyvavau Lenkijos Seime tautinių mažumų komisijos posėdyje. Tų pažadų jau sumažėjo, nebe taip drąsiai kalbama, kaip anksčiau, kai minėdavo, kad nuo 2013 metų bus padidintas krepšelis. Koks bus galutinis sprendimas, visiškai neaišku“, – BNS pirmadienį sakė Lenkijos lietuvių draugijos vicepirmininkas Petras Maksimavičius.

Pasak jo, dabar Lenkijos valdžia kalba, kad negalima kurti išskirtinių sąlygų lietuviškoms mokykloms ir esą ieškoma modelio, kuris tiktų visoms tautinėms mažumoms. „Traktuoju taip, kad  tokiu būdu bandoma atidėti laike tą sprendimą, nors tokios lėšos būtų mikroskopinės Lenkijos biudžete“, – sakė P.Maksimavičius.

Iki šiol mokinio krepšelis Lenkijos tautinėms mažumoms mokamas vienodas, nepriklausomai nuo to, ar mokyklose tautinės mažumos kalba yra dėstomi dalykai, ar šios kalbos tiesiog mokomasi kaip vieno iš dalykų.

Pernai spalį Lenkijos lietuviai teigė sulaukę pažadų, kas bus padarytas skirtumas: toms savivaldybėms, kur dėstoma tautinės mažumos kalba – tai yra lietuvių, keletas ukrainiečių ir vokiškų mokyklų – siūlyta krepšelį padidinti 80 procentų.

Per pastaruosius 10 metų Lenkijoje buvo uždaryta pusė lietuviškų mokyklų. Dėl lėšų trūkumo buvo svarstoma galimybė uždaryti dar dvi Punsko valsčiuje esančias mokyklas.

Pasak P.Maksimavičiaus, Seinų savivaldybė taip pat nuolat vėluoja pervesti lėšas lietuvių „Žiburio“ mokyklai, kuri gyvuoja tik Lietuvos pagalbos dėka. Jo teigimu, vietos valdžia iš Varšuvos gaunamą mokinio krepšelį vėluoja pervesti kelis mėnesius, Lenkijos lietuvių moksleiviams taip pat labai trūksta vadovėlių lietuvių kalba.

Lietuvos ambasados Lenkijoje duomenimis, Lenkijoje gyvena apie 15 tūkst. lietuvių kilmės žmonių, daugiausiai – šiaurės rytuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min