Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 01 05

Lenkijos lietuviai sako, kad Varšuvos parama bendruomenės veiklai – nepakankama

Lenkijos lietuviai sako, kad augant kainoms ir darbo užmokesčiui Lenkijos vyriausybės skiriamos paramos nebepakanka išlaikyti lietuvišką spaudą ir vykdyti kultūros renginius. 
Lukiškių aikštėje paminėtos Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo 100-osios metinės
Lenkijos ir Lietuvos vėliavos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Naujienų portalo punskas.pl vyriausiasis redaktorius bei leidyklos „Aušra“ direktorius Sigitas Birgelis BNS teigė, kad visos Lenkijoje esančios tautinės bendruomenės šiemet pasidalino 16 mln. zlotų (3,8 mln. eurų) – tiek pat, kiek ir pernai. Beveik nepakito ir Lenkijos lietuviams skiriama suma.

„Parama panaši, kaip ir praeitais metais, bet tai reiškia, kad ji yra žymiai mažesnė, todėl kad Lenkijoje nuo sausio 1-osios 15 procentų pakilo minimali alga, ir tai yra labai daug. „Aušros“ darbuotojai gauna minimalias algas, to, deja, parama nekompensuoja, pačiai „Aušrai“ ir kitiems bus daug kartų sunkiau, nei buvo pernai“, – sakė S.Birgelis.

Anot jo, paraiškų teikėjų Lenkijos Vidaus reikalų ir administracijos ministerija prašė savo poreikius sumažinti apie 15-20 procentų, tačiau po bendruomenių protestų nuspręsta paramos nekirpti.

„Nežinau, kaip su baltarusių, ukrainiečių žurnalais, kurie yra remiami, tik galiu pasakyti, kad įvertinus infliaciją ir minimalios pakilimą, lietuvių atveju, suma, kuri yra tokia pat, kaip pernai, iš tiesų yra apie 20 procentų mažesnė“, – pridūrė jis.

Kaip nurodo punskas.pl, didžiausią lietuviškoms iniciatyvoms skirtą lėšų dalį gavo dvisavaitinis žurnalas „Aušra“ – jo leidybai skirta 300 tūkst. zlotų (70,5 tūkst. eurų), Lietuvių bendruomenės sąskrydžiui skirti 23 tūkst. zlotų (5,4 tūkst. eurų).

Dar maždaug po 13 tūkst. zlotų (apie 3 tūkst. eurų) gavo klojimo teatrų festivalis, chorų šventė „Lietuva brangi“, ir liaudies kapelų šventė Seinuose. Dariaus ir Girėno 87-ųjų skrydžio metinių minėjimui skirta per 7 tūkst. zlotų (apie 1,7 tūkst. eurų).

Pasak S. Birgelio, priešingai nei ankstesniais metais, parama šįkart visiškai neskirta Vasario 16-osios koncertui, Velykinio meno konkursui bei parodai, Rasos šventei ir Žolinei.

„Taip pat pinigų neskiriama knygų leidybai. Metus pasitinkame liūdniau, ir taip yra ne tik mums: daug įmonių per tuos atlyginimų pakilimus atleidinės darbuotojus. Tokios prognozės“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius