Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 8d. 17:19

Lenkijos prezidentas išpeikė Lietuvos Seimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė su darbo vizitu Lietuvoje viešintį Lenkijos Prezidentą Lechą Kačynskį (Lech Kaczynski).
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė su darbo vizitu Lietuvoje viešintį Lenkijos Prezidentą Lechą Kačynskį (Lech Kaczynski).

Lietuvoje viešintis Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis išpeikė Lietuvos Seimą, kuris ketvirtadienį atmetė siūlymą leisti rašyti vardus ir pavardes asmens dokumentuose ne tik lietuviškais, bet ir kitais lotyniško pagrindo rašmenimis.

„Esu nustebintas Seimo sprendimo atmesti dalį įstatymo, kuris leistų rašyti lenkų pavardes pagal lenkų kalbos taisykles“, – ketvirtadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė L.Kaczynskis.

Lenkijos prezidentas pastebėjo, kad apie šį klausimą kalbama jau ne vienus metus, tačiau Lietuva jo vis nesugeba išspręsti, o tai trukdo normaliam dvišaliam bendradarbiavimui. Jis vylėsi, kad vardų ir pavardžių rašymo klausimas Lietuvoje nebus užmirštas.

„Lenkijoje gyvena lietuvių, taip pat kitų tautybių atstovų ir mums net neateitų į galvą trukdyti jiems rašyti jų vardus ir pavardes pagal jų kalbos taisykles. Apie šį klausimą kalbėjau ir su ankstesniu prezidentu ponu Valdu Adamkumi, ir su dabartine prezidente. Norėčiau išreikšti viltį, kad prie šio klausimo dar bus grįžta. Norėčiau pabrėžti, kad tai trukdo labai artimam mūsų šalių bendradarbiavimui, ir manau, kad tai yra mūsų bendras interesas“, – kalbėjo Lenkijos vadovas.

L.Kaczynskis pastebėjo, kad Lietuvos nuostata dėl nelietuviškų rašmenų vartojimo dokumentuose prieštarauja Europos Sąjungos normoms. „Ši problema gali tapti svariu argumentu glaudžių santykių tarp mūsų šalių – Lietuvos ir Lenkijos – priešininkams“, – pareiškė L.Kaczynskis.

Lietuvos prezidentė bandė švelninti toną, išreikšdama viltį, kad šis klausimas nepakenks dvišaliams santykiams. „Labai norėčiau, kad mes gebėtume, ir Lietuva – ypač, išspręsti visas problemas, kurios šiuo metu, nors ir nedidukės, bet trukdo mūsų tolesniam bendradarbiavimui. Labai tikiuosi, kad šiandienės problemos nebus rimtos, kurios galėtų sugadinti mūsų bendradarbiavimą ateityje“, – sakė D.Grybauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

25:55
01:02
01:31
Parašykite atsiliepimą apie 15min