Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 26d. 16:31

Lenkijos vežėjai vilkikais užblokavo Kalvarijos-Budzisko pasienio postą, pasienyje formuojasi kilometrinės eilės

Vilkikų eilė pasienyje
VSAT nuotr. / Vilkikų eilė pasienyje (archyvo nuotrauka)

Prieš tarptautinių krovinių vežimo leidimų išdavimo tvarką protestuojantys Lenkijos vežėjai ketvirtadienį užblokavo Kalvarijos–Budzisko pasienio postą Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Vienoje pagrindinių arterijų, jungiančių Lietuvą ir Lenkiją, iš abiejų pusių pradėjo formuotis kilometrinės vilkikų eilės.

Protestą Lenkijos vežėjai pradėjo ketvirtadienį apie 13 val. Lenkijos pusėje ties Kalvarijos–Budzisko pasienio punktu jie užblokavo kelią, jungiantį Lietuvą su Lenkiją. Lenkijos vežėjai protestuoja prieš tarptautinių krovinių vežimo leidimų išdavimo tvarką. Iš savo vyriausybės jie reikalauja tvarką sugriežtinti. Esą Rusijos vežėjai leidimais piktnaudžiauja važiuodami per Lenkiją, o Rusijai sugriežtinus šių leidimų tvarką, Lenkijos vežėjams kyla problemų.

„Jei vyriausybė nesusitvarkys, tvarką padarysime patys“, – skelbia protestuotojų plakatai.

Vežėjų protestą stebi Lenkijos policija, tačiau pareigūnai kol kas jokių veiksmų nesiima.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis redakcijai sakė, kad šis Lenkijos vežėjų protestas sutrikdė eismą Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Lengvuosius automobilius vilkikų vairuotojai praleidžia (tik ant stiklų pravažiuojantiems automobiliams klijuoja lipdukus su užrašu „Protest“), tačiau vilkikai pasienyje sustoja. Vienam kitam vilkikui iš Lietuvos pusės pavyko pravažiuoti, tačiau dauguma jų stovi. Iš Lenkijos pusės negali pravažiuoti nė vienas vilkikas.

„Mūsų teritorijoje vilkikų eilė tęsiasi jau daugiau kaip kilometrą“, – teigia G.Mišutis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min