Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkų nacionalistai tvirtina atvažiuojantys ne kelti neramumų, o apžiūrėti Aušros vartų

Nacionalistai mėto akmenis.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Taip atrodė Varšuva per 2011 m. lapkričio 11 d. riaušes.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasklidus informacijai, kad kovo 17-ąją Lietuvos lenkų mokyklų streiko komiteto organizuojamame mitinge dėl Švietimo įstatymo pakeitimų dalyvaus ir Lenkijos nacionalistinių organizacijų atstovai, pastarieji išplatino pareiškimą. Esą jie tikrai atvažiuoja į Vilnių, bet visų pirma susipažinti su Lietuvos sostine.

Išplatinti tokį pareiškimą asociaciją „Marsz Niepodległości“ esą paskatino spaudoje kilęs triukšmas, dėl jų organizuojamos išvykos kovo 17-ąją į Vilnių. Kaip rašė 15min.lt, socialiniuose tinkluose kuriamos grupės, kuriose lenkai kviečiami kovo 17-ąją važiuoti į Vilnių dalyvauti tą dieną vyksiančiame mitinge, tereikia susimokėti 90 zlotų. Toks kvietimas tinklalapyje „Facebook“ yra gana populiarus ir plačiai komentuojamas bei sulaukia teigiamo vertinimo.

Asociacija savo pranešime tvirtina, kad išvykos tikslas – „visų pirma susipažinimas su Lietuvos sostine, jos paveldu bei Aušros vartų sanktuarijaus aplankymas. Taip pat norime susitikti su vietiniai lenkais, kurie tą dieną rengia mitingą mokyklų sistemai ginti“.

Be to, teigiama, kad išvykos dalyviai atvažiuos tik vienu autobusu iš Varšuvos. „Neturime duomenų apie jokias kitas organizuotas grupes, kurios važiuotų tą dieną į Vilnių. Norą vykti kartu deklaravo daugiausia jauni žmonės — moksleiviai, studentai, taip pat šeimos. Kartu su mumis vyks žurnalistai, tarp jų ir lietuvių spaudos atstovas“, – rašoma pareiškime, kurį pasirašė asociacija „Marsz Niepodległości“.

Be to, asociacijos atstovai teigia tikintys, kad Lietuva ir Lenkija yra šalys, kurias turėtų vienyti draugystė ir partnerystė. „Lietuvius traktuojame kaip brolius, su kuriais mus sieja daugiaamžė bendra, šlovinga istorija. Manome, jog mūsų geri kaimyniniai santykiai turėtų remtis bendromis vertybėmis, pagarba kiekvienos tautos tapatybei, taip pat lietuvių Lenkijoje ir lenkų Lietuvoje tautinių mažumų teisėmis“, – rašoma pranešime.

Mitingo Vilniuje organizatoriai, vos išgirdę apie nacionalistų iš kaimyninės šalies ketinimus atvykti, suskubo neigti bet kokias sąsajas. Esą jie jokių svečių iš niekur nekviečia ir neorganizuojame jokių grupių ir grupuočių iš Lenkijos.

Prie Lenkijos nacionalistų šliejasi ir fašistuojantys skustagalviai bei futbolo chuliganai. Jie sukėlė ir didžiausias per pastarąjį dešimtmetį riaušes pernai lapkričio 11 dieną minint Lenkijos Nepriklausomybės dieną Varšuvos centrinėje aikštėje. Tiesa, patys nacionalistai tvirtina, kad taip juos tik bando pateikti žiniasklaida, o iš tiesų jų tikslai visiškai kiti.

VIDEO: MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI - HISTORIA PRAWDZIWA - trailer

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min