Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 6d. 13:14 , Atnaujinta: 2019 rugpjūčio 6d. 14:53

Lenkų rinkimų akcija siūlo J.Narkevičių į susisiekimo ministrus, R.Tamašunienę – į VRM

Jaroslavas Narkevičius ir Rita Tamašunienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Jaroslavas Narkevičius ir Rita Tamašunienė

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) siūlo Seimo narį Jaroslavą Narkevičių į susisiekimo ministrus, o parlamentarę Ritą Tamašunienę – į vidaus reikalų ministres, antradienį pranešė partija.

Ši žinia paskelbta po trečiadienį įvykusio LLRA-KŠS tarybos posėdžio, kurio metu aptartos politinės aktualijos ir klausimai susiję su Vyriausybės formavimu.

Kandidatai atsirinkti atsižvelgus „į prezidento Gitano Nausėdos pastabas ir pageidavimą matyti daugiau kandidatų į ministrų pareigas, taip pat atsižvelgti į lyčių lygybės aspektą“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Konsultacijų su prezidentu ir premjeru metu buvo pateikta daugiau kandidatų“, – nurodo partija.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Šią naujieną partija paskelbė vykstant premjero S.Skvernelio susitikimui su prezidentu G.Nausėda, tačiau jame oficialiai ministrų kandidatūros dar nepateiktos.

R.Karbauskis: pretendentai tinkami

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis patikino, kad visos procedūros, susijusios su atnaujintos Vyriausybės patvirtinimu, bus atliktos laiku. Jis nurodė, kad LLRA-KŠS siūlomi kandidatai į ministrus yra tinkami.

Apie R.Tamašunienę, siūlomą į vidaus reikalų ministres, jis kalbėjo taip: „Tai yra frakcijos vadovė, daug metų Seime. Žinanti regionų politiką, galbūt šiek tiek mažiau žinanti vidaus organų darbą. Bet iš esmės tai – politinė pareigybė. Esu tikras, kad ji puikiai su ta pareigybe susitvarkytų.“

Į susisiekimo ministrus, bent jau kaip skelbta viešai, buvo siūlomas kitas asmuo – Vladislavas Kondratovičius, o dabar – į vidaus reikalų ministrus anksčiau siūlytas minėtas J.Narkevičius. Klausiamas, kaip vertina šią rotaciją, R.Karbauskis teigė, kad „nė vienas žmogus negimė kažkam“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Visų patirtis labai skirtinga. Ministro pareigos yra politinio pasitikėjimo pareigos ir politinė partija, pagal koalicinę sutartį, deleguoja vieną ar kitą asmenį. Jeigu LLRA-KŠS mano, kad šis Seimo narys būtų tinkamas užimti šitos ministerijos vadovo pareigas, vadinasi, toks bus sprendimas“, – dėstė R.Karbauskis ir pridūrė, kad ne nuo vieno asmens priklauso ministerijos darbas.

Politikas reiškė viltį, kad visi Vyriausybės pateikti kandidatai į ministrus prezidentui tiks.

„Mes tikimės, kad visi kandidatai, kuriuos pasiūlė partijos koalicijoje, tiks. (...) Bus teikimas ir aš tikiuosi, kad visi ministrai, kurie bus pateikti, bus suderinti ir atitinkamai patvirtinti“, – Seime žurnalistams komentavo jis.

Seimo narys tikino nežinantis, ar nauja Vyriausybė bus patvirtinta keičiant tik vieną ministrą ar daugiau.

Premjeras nekomentavo

Premjero Sauliaus Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas BNS sakė, kad ministras pirmininkas nekomentuos LLRA-KŠS kandidatūrų, kol nepateiks prezidentui pilnos atnaujintos Vyriausybės sudėties. Pasak jo, šis teikimas bus atliktas trečiadienį.

„Rytoj premjeras pateiks ministrų kabineto sąrašą prezidentui ir tuomet atskleis pavardes bei pakomentuos pasirinkimo motyvus“, – teigė T.Beržinskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Beržinskas ir Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Beržinskas ir Saulius Skvernelis

LLRA pirmininkas Valdemaras Tomaševskis sako nežinantis, ar S.Skvernelis trečiadienį siūlys keisti tik vieną, ar tris ministrus.

Pasak jo konsultacijos dėl dabar įvardintų kandidatų su premjeru, prezidentu ir jo patarėjais jau yra įvykusios.

„Šitie kandidatai tiko ir šiandien priimtas sprendimas siūlyti šias kandidatūras“, – teigė LLRA-KŠS pirmininkas.

Anksčiau premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas yra tvirtinęs, kad LLRA-KŠS susisiekimo ministru siūlo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vadovu dirbantį Vladislavą Kondratovičių, o vidaus reikalų – J.Narkevičių.

Sprendimas – dar liepą

LLRA-KŠS pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis tikino, kad partija turėjo daug kandidatų. Ne tik V.Kondratovičių, bet ir ir Seimo narį Česlavą Olševskį, kuris yra dirbęs Vidaus reikalų ministerijoje.

„Bet buvo priimtas sprendimas dar liepą, kad (...) J.Narkevič yra mūsų pirmas kandidatas, kadangi R.Tamašunienė, kaip žinote, yra frakcijos seniūnė, labai gerai tvarkosi šiose pareigose, yra nuosekli, disciplinuota, o antras, kaip žinote, buvo įvardintas mūsų partijos narys, buvęs susisiekimo viceministras V.Kondratovičius, bet, kaip perskaitėte pranešime po susitikimų su prezidentu, kur buvo pareikštos pastabos ir pageidavimas matyti daugiau kandidatų“, – aiškino, kodėl kandidatai pasikeitė, V.Tomaševskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Prezidentas G.Nausėda, nors dar nėra gavęs oficialaus ministrų kabineto narių teikimo, praėjusią savaitę pradėjo susitikimus su kandidatais.

Nė vienas LLRA-KŠS atstovas į susitikimus su prezidentu praėjusią savaitę nebuvo pakviestas, nors prezidentūroje apsilankė „socialdarbiečių“ žemės ūkio ministru siūlomas Seimo narys Andrius Palionis.

Į prezidentūrą – R.Tamašunienė

Šeštadienį G.Nausėda 15min sakė, kad dėl ministrų kandidatūrų galutinai dar nėra sutarta.

Tačiau antradienį, vos LLRA-KŠS paskelbė apie savo kandidatus, prezidentūra pranešė, kad R.Tamašunienė su G.Nausėda susitiks šiandien popiet.

LLRA-KŠS pirmininko žiniomis, J.Narkevičius taip pat kviečiamas susitikti „per parą“.

Ministrų kandidatūras prezidentui S.Skvernelis turi pateikti iki ketvirtadienio. Kitą savaitę premjeras planuoja atostogauti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min