Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LEO LT bus likviduota (atnaujinta 14.58 val.)

Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Photos.com / Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 4 dieną, vyksiančiame nacionalinio investuotojo bendrovės „LEO LT“ akcininkų susirinkime bus svarstomas šios bendrovės likvidavimo klausimas. „Sieksime tokių sprendimų, kad būtų apginti visuomenės interesai“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

 Jo teigimu, LEO LT gali būti likviduota dviem būdais: pagal priimtus įstatymus paprastos balsų daugumos principu arba abiems akcininkams sutarus ir vienbalsiai priėmus tokį sprendimą. „Toliau jau numatytos visos procedūros, kurios turi būti atliktos tiek dėl likvidatoriaus paskyrimo, tiek dėl turto atskyrimo nuo „Lietuvos energijos“, – sakė A.Kubilius.

Paklaustas, ką darys Vyriausybė, jei privatus akcininkas „NDX Energija“ balsuos prieš LEO LT likvidavimą, A.Kubilius sakė, kad tai nieko nepakeis. Esą Seimas jau yra priėmęs visus reikalingus įstatymus. „Tame tarpe įstatymą dėl Nacionalinę svarbą turinčių akcinių bendrovių valdymo. Tame įstatyme, jeigu aš gerai prisimenu, yra numatyta, kad, tokiose akcinėse bendrovėse valstybė turėdama 51 procentą akcijų gali priimti sprendimus dėl įmonės likvidavimo“, – kalbėjo A.Kubilius.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas taip pat tikino, kad LEO LT bus likviduotas bet kokio atveju. „Tikiuosi, kad sprendimą pavyks padaryti bendrą, kad nereikės to daryti vien Vyriausybės turimais balsais. Ką iki šiol privatus akcininkas „NDX Energija“ deklaravo“, – aiškino ministras.

Užsiminus apie LEO LT turto padalinimą, A.Sekmokas neatmetė galimybės, kad tai gali įvykti rugsėjo 4 dieną, jei bus pasiūlytas valstybei palankus variantas.

Tiek A.Kubiliaus, tiek A.Sekmoko teigimu, uždarius Ignalinos atominę elektrinę, nauja elektrinė bus statoma. „Vyriausybė yra priėmusi visus reikalingus sprendimus, kad nebelikus LEO LT elektrinė būtų statoma“, – sakė premjeras. Jis išreiškė viltį, kad pasamdyti tarptautiniai konsultantai rudenį pateiks vadinamąjį verslo planą. „Dėl politinės valios statyti elektrinę, abejonių neturėtumėte turėti“, – užtikrino A.Kubilius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 LEO LT
Parašykite atsiliepimą apie 15min