Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LEO LT likimo svarstymai tęsiasi

„Leo LT“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Leo LT“
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą Seimas svarstė tolesnį LEO LT likimą lemsiančius įstatymų pakeitimus, kuriuos priėmus valstybė galėtų padidinti sau priklausantį akcijų paketą iki dviejų trečdalių, taip pat akcininkų susitarimu ši bendrovė galėtų būti likviduota.

Priėmus siūlomus Civilinio kodekso, Atominės elektrinės įstatymo, Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių įstatymo bei Valstybės ir savivaldybių turto valdymo bei disponavimo įstatymo pataisas bus sukurta teisinė galimybė valstybei priklausančią LEO LT akcijų dalį padidinti iki dviejų trečdalių – arba iš naujo įvertinant įneštą turtą, arba papildomai investuojant. Taip pat abiejų akcininkų sutarimu būtų galima reorganizuoti, likviduoti ar išformuoti LEO LT bendrovę.

Tiesa, vieno iš šių įstatymų – Atominės elektrinės – parlamentarai šį posėdį nesvarstė, mat pernelyg vėlai gavo vieno iš komitetų išvadas. Tačiau dėl kitų virė ilgos ir karštos diskusijos.

Socialdemokratas Andrius Šedžius diskusijų metu teigė, kad priėmus šias įstatymų pataisas bus suteikta galimybė „NDX energijai“ bylinėtis tarptautinio arbitražo teisme. Jam pritarė ir partijos kolega Vytenis Andriukaitis – esą šios pataisos gali sukelti dramatiškų pasekmių, o pagrindinis klausimas dėl šios bendrovės išformavimo nekeliamas. „Čia yra kertinis klausimas su kuriuo turėjo ateiti Vyriausybė, o ji pateikė prieštaringą projektą, kuris turi dešimtis pataisų“, – piktinosi socdemas.

Nuo pat ryto prie Seimo piketavęs, o paskui ir Seimo posėdį salėje stebėjęs teisininko Kęstučio Čilinsko vadovaujamas Jungtinis Demokratinis Judėjimas reikalavo ne keisti LEO LT valdymą, o išvis naikinti šią bendrovę. Piketuotojų nuomone, akcijų paketų perskirstymas nieko gero neduos, nes pagrindinius sprendimus esą vis vien priims privatininkai „NDX energija“.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min