Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LEO LT turtas vertinamas nebus

Arvydas Sekmokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas Sekmokas pripažino, kad LEO LT šiuo metu „realios veiklos, kuri būtų naudinga energijos vartotojams, neatlieka“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, iki liepos 15 dienos darbo grupė pateiks „ne tik išvadas, bet ir konkrečias rekomendacijas, kaip turi elgtis Vyriausybė“ su nacionalinio investuotojo bendrove LEO LT. Anot energetikos ministro Arvydo Sekmoko, neatmestina, kad LEO LT bus nacionalizuotas, o bendrovės turtas nebus vertinamas.

„Bet koks ardymas kainuoja ir bus daromi tokie veiksmai, kad abiem pusėms kainuotų kuo mažiau. Tam bus pateikti keli scenarijai, darbo grupė rekomenduos vieną, kaip pagrindinį, o toliau  spręs Vyriausybės arba galbūt prezidentė. Šiandien susitarta, kad darbo grupė pateiks galutines išvadas ne vėliau kaip iki liepos 15 dienos“, – po Vyriausybės pasitarimo sakė A.Sekmokas.

Paklaustas, ką šiuo metu veikia LEO LT, A.Sekmokas teigė, kad LEO LT, kaip bendrovė, „realios veiklos, kuri būtų naudinga energijos vartotojams, neatlieka“.Jis neatmetė, kad LEO LT gali būti nacionalizuotas, o turto vertinimo gali būti atsisakyta.

„Anksčiau darbo grupė laikė, kad būtina iš naujo atlikti turto vertinimą, jam atlikti reikia ne mažiau kaip trijų mėnesių. Dabar, kadangi laikas spaudžia, bus pasirinkti sprendimai, kurie iki scenarijų pateikimo nenumato turto vertinimo“, – sakė A.Sekmokas.

Jo teigimu, jei būtų nuspręsta LEO LT nacionalizuoti, reikėtų „teisingai atlyginti“ privataus investuotojo turtą.

15min.lt primena, kad „NDX energija“ į LEO LT įnešė daugiau kaip 600 mln. litų dividendų ir bendrovės VST akcijas.

Paklaustas, ką šiuo metu veikia LEO LT, A.Sekmokas teigė, kad LEO LT, kaip bendrovė, „realios veiklos, kuri būtų naudinga energijos vartotojams, neatlieka“. Todėl, pasak ministro, būtina kuo skubiau spręsti LEO LT tęstinumo klausimą.

Premjeras A.Kubilius teigė, kad net jei LEO LT būtų išformuotas, elektros tinklų su Švedija projektas bus tęsiamas. „Visi strateginiai projektai bus realizuojami ir valstybės strateginiai interesai tikrai nenukentės nuo to, kaip mes spręsime LEO LT klausimą“, – sakė A.Kubilius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min