TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LEO LT vadai užtarėjų ieškojo Seime

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas susitiko su „Leo LT“ valdybos pirmininku Gintautu Mažeika ir valdybos nariu, finansų direktoriumi Ramūnu Bičiulaičiu.
Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr. / Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas susitiko su LEO LT valdybos pirmininku Gintautu Mažeika ir valdybos nariu, finansų direktoriumi Ramūnu Bičiulaičiu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Konstituciniam Teismui atvertus LEO LT bylą, visuomenėje vėl pasipylė abejonės dėl nacionalinio investuotojo steigimo skaidrumo. Ta proga LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika užtarimo ieškojo pas Seimo pirmininką Arūną Valinską.

Energetika nėra Seimo pirmininko kompetencija. Tačiau šiandien parlamento vadovo Arūno Valinsko kabinete lankydamiesi nacionalinio investuotojo LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika ir valdybos narys, finansų direktorius Ramūnas Bičiulaitis pristatė įmonės veiklą.

Taip jau sutapo, kad susitikimas įvyko tuo pačiu metu, kai Konstitucinis Teismas (KT) antra diena nagrinėja bylą dėl LEO LT steigimo konstitucingumo.

Situacija nepatinka

Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr./„Leo LT“ valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika ir finansų direktorius Ramūnas Bičiulaitis
LEO LT valdybos pirmininkas Gintautas Mažeika ir finansų direktorius Ramūnas Bičiulaitis

Po susitikimo G.Mažeika teigė, jog esminė bendrovės problema – esą visuomenei per mažai aiškinta apie LEO LT reikalingumą ir apie pradėtus konkrečius darbus.

„Nesame labai patenkinti situacija, kuri šiandien yra“, – sakė G.Mažeika. Tačiau valdybos pirmininkas pridūrė grėsmės projektui nematantis. Paklaustas apie būsimojo energetikos ministro Arvydo Sekmoko išsakytas abejones, jog naujos atominės gali iš viso nebūti, G.Mažeika tikino, kad parengiamieji darbai ir dėl elektrinės statybų, ir dėl energetikos tiltų į Vakarus tiesimo vyksta.

Rado kaltų

G.Mažeika pareiškė, kad kaltųjų ieškoti nenori, tačiau jų vis dėto rado. „Nuo 2002-ųjų, kai buvo priimta energetikos strategija, jokių darbų nebuvo, – sakė jis. – Jei darbai būtų vykę, šiandien jau galėtume statyti elektrinę.“

G.Mažeika taip pat pasiskundė, kad „tam tikrą susirūpinimą kelia“ ir šalies tarifų politika. Portalas 15min.lt primena, kad elektros energija vietoj siūlytų 8 centų kol kas pabrango tik 4 centais už kilovatvalandę.

LEO LT valdybos pirmininkas atsisakė komentuoti galimą bendrovei nepalankų KT sprendimą. Jis paaiškino esantis tik samdomas darbuotojas. „Mano nuomone, gerai, kad bus sprendimas, nes dabar vyksta per daug diskusijų“, – teigė G.Mažeika.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min