Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LEO LT vadovai džiaugiasi KT sprendimu

Gintautas Mažeika
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gintautas Mažeika
Šaltinis: BNS
0
A A

Konstituciniam Teismui pirmadienį paskelbus, kad nacionalinė energetikos bendrovė LEO LT buvo įsteigta pažeidžiat Konstituciją, jos vadovai sako teigiamai vertinantys teismo sprendimą. Tačiau pačios bendrovės veikloje, anot jų, kol kas nėra jokių pokyčių.

„Esame patenkinti, kad yra teismo sprendimas ir aiškumas. Bendrovei tai yra labai gerai – klausimo dėl veiklos teisėtumo tokiai bendrovei, kuri vykdo tokios svarbos projektus, neturėtų būti. Konstitucinio Teismo sprendimas sudėliojo visus taškus ant „i“ ir manau, kad bendrovė žengia į kitą kokybinį veiklos etapą“, – BNS sakė LEO LT vadovas Gintautas Mažeika.

Jis pabrėžė, kad sprendimo vykdymas yra politikų reikalas, o bendrovė turi toliau veikti. G.Mažeikos teigimu, antradienį ryte vyksta jos valdybos posėdis, kuriame svarstomi įprastiniai veiklos klausimai.

Tuo tarpu LEO LT stebėtojų tarybos pirmininkas Julius Niedvaras neatrodė esantis didelis optimistas. „Tai ne LEO LT klausimas. Ne mes jį inicijavome, todėl toliau dirbame savo darbą. Procesas tik įsibėgėja, o mes nei Parlamento, nei Vyriausybės veiksmų negalime įtakoti“, – BNS sakė J.Niedvaras.

G.Mažeika galimų būsimų pokyčių nedramatizavo ir teigė esantis pasirengęs bet kada palikti postą.

Jis pripažino, kad per šį laiką, kol buvo svarstoma byla, „mes neturėjome nė vienos ramios dienos“. J.Niedvaro vadovaujamos stebėtojų tarybos sudėtis netrukus bus keičiama – po KT sprendimo pirmadienį premjeras Andrius Kubilius nedviprasmiškai pareiškė, kad pokyčių turės būti tiek LEO LT stebėtojų taryboje, tiek valdyboje, kad būtų tinkamai atstovaujama valstybės ir visuomenės interesams.

G.Mažeika galimų būsimų pokyčių nedramatizavo ir teigė esantis pasirengęs bet kada palikti postą. „Tos kalbos apie galimus pasikeitimus jau vyksta kurį laiką. Jeigu galvotume tik apie tai, negalėtume dirbti. Manau, valdyba yra kompetentinga, o akcininkai turi teisę spręsti. Aš asmeniškai kiekvieną dieną esu pasirengęs susirinkti daiktus ir išeiti. Nereikia iš to daryti problemos – į tai žiūriu ramiai ir filosofiškai“, – kalbėjo 18-kos metų vadovo patirtį turintis G.Mažeika.

Vyriausybė per šią savaitę kartu su teisininkais žada išnagrinėti KT nutarimą ir priimti sprendimus.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas yra sakęs, kad 7 iš 11-kos LEO LT stebėtojų tarybos narių turės būti valstybės atstovai arba žmonės, kurie galėtų tvirtai atstovauti viešajam interesui. Šiuo metu neaišku, kiek tokių atstovų yra taryboje – formaliai valstybei atstovauja tik vienas – Ūkio ministerijos sekretorius Artūras Dainius.

Pernai spalį paskirtoje naujoje valdyboje, be G.Mažeikos, dirba technologijų direktorius Valdas Bancevičius, teisės direktorius Vilius Bernatonis, finansų direktorius Ramūnas Bičiulaitis, strateginių projektų direktorius Darius Montvila.

Pirmadienį Konstitucinis Teismas paskelbė, kad nacionalinė energetikos bendrovė LEO LT, kuriai patikėti milijardinės vertės strateginiai projektai, buvo įsteigta pažeidžiat Konstituciją.

Vyriausybė valdo 61,7 proc. pernai gegužę įkurtos LEO LT akcijų, „NDX energija“ – 38,3 proc.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min