Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Leonidas Donskis: matau negerų panašumų tarp Lietuvos ir Rusijos

Leonidas Donskis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Leonidas Donskis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Buvęs europarlamentaras, dabartinis Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas, filosofas Leonidas Donskis žmogaus teisių plotmėje mato Lietuvos ir Rusijos panašumų. Kita vertus, jis pabrėžia, kad Lietuva nėra ta šalis, kuri Europos Sąjungai būtų galvos skausmas šioje srityje.

„Lietuva prieš Rumuniją, Vengriją, Bulgariją atrodytų kaip brandžios demokratijos ir klestinčių žmogaus teisių valstybė. Žinoma, nesame tobuli ir mes, yra problemų“, – „Žinių radijo“ laidoje „Žmogus žmogui“ kalbėjo L. Donskis.

Pasak jo, Vengrijoje padėtis komplikuojasi dėl baisių antisemitizmo protrūkių, antiromiškų nuotaikų, Bulgarijoje yra profašistinė partija, o Rumunijoje yra rimtų romų problemų, kartais ir religinių persekiojimų.

Bet yra ir problemėlių: mūsų specialiosios tarnybos kartais užsimiršta ir pamiršta, kad negalima lįsti į žurnalistų darbą užsinorėjus, – kalbėjo L. Donskis

„Esame demokratinė valstybė: kaip lietuvis didžiuojuosi mūsų rinkimais, atstovaujamąja demokratija, Seimo darbu, valdžių atskyrimu. Neskaitant vieno kito niuanso, demokratinė mašina Lietuvoje veikia tikrai gerai“, – teigė jis.

„Bet yra ir problemėlių: mūsų specialiosios tarnybos kartais užsimiršta ir pamiršta, kad negalima lįsti į žurnalistų darbą užsinorėjus. Save gerbiančioje demokratijoje negali landžioti į žurnalisto darbą. Negali patikrinti žurnalisto, tarsi jis arba ji būtų valstybės tarnautojas“, – kalbėjo L. Donskis.

Jis kritikavo ir, anot jo, atgyvenusį lietuvių požiūrį į lesbietes ir gėjus. L. Donskio teigimu, yra pamirštama, kad šie žmonės yra mūsų bendrapiliečiai.

„Lietuvoje pasigirsta balsų: „kodėl šie žmonės reikalauja išskirtinių teisių?“ Atleiskite, jokių išskirtinių teisių jie nereikalauja. Jie viso labo nori būti nediskriminuojami. Jeigu jie kai kada nori atkreipti į save dėmesį, tai vien tam, kad jie būtų traktuojami kaip visaverčiai piliečiai“, – kalbėjo L. Donskis.

„Vyresnės kartos neretai žvelgia labai konservatyviai į tą dalyką ir, deja, čia jau pamatau mūsų šiokių tokių negerų panašumų su Rusija arba kitomis Rytų Europos šalimis, kuriose likę daug nepagarbos homoseksualumui“, – kalbėjo jis.

Visą laidos „Žmogus žmogui“ įrašą klausykite čia.

http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/07/08/zmogus-zmogui/34524

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min