Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 8d. 16:11

Leonidas Donskis: po „Charlie Hebdo“ bus dar didesnis asmens laisvių ribojimas

Leonidas Donskis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Leonidas Donskis

Prancūzijos prezidentas François Hollande'as sako, kad šalis yra šokiruota, o kruvinas išpuolis pieš satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo" yra išpuolis prieš demokratiją. Žmogaus teisių stebėjimo instituto valdybos pirmininkas, filosofas Leonidas Donskis „Žinių radijui“ sakė, jog nepaisant to, kokia nuomonė buvo išreikšta, atsakyti į tai smurtu nėra pasiteisinimas.

„Reikia suvokti vieną dalyką. Aš esu prieš tyčiojimąsi iš religinio jausmo ir iš tikėjimo. Aš kategoriškai prieš. Aš niekada neleisčiau to sau daryti. Nei aš musulmonas, nei aš krikščionis, nei aš judaistas, nepriklausau jokiai organizuotai religijai, nors ir gerbiu religiją.

Tad, kad ir kokia bebūtų sukarikatūrinta, šaržuota, groteskiškai išreikšta nuomonė už ją žudyti ir smurtauti jos pagrindu negalima. Tai yra ne pasiteisinimas. Nori ignoruok, nori niekink, nori protestuok. Yra daugybė politinio, pilietinio protesto formų. Galima protestuoti civilizuotais būdais, jeigu norima galima kreiptis į teismus. Bet negalima žudyti ir užsiimti smurtu, nes mes tokiu atveju paneigiame civilizuotą pasaulio tvarką“, – sakė L. Donskis.

Jis taip apibrėžė tam tikras šio išpuolio pasekmes pasaulyje. Dėl to bus ir nemalonių pralaimėjimų civilizuotame pasaulyje.

„Pirmiausia labai laimės kraštutiniai politikai, tai, kas vyksta šiuo metu, tiesiog maitina nacionalinį Prancūzijos frontą. Net neabejoju, kad tai maitina visas ksenofobines ir antiimigracines partijas Prancūzijoje, Anglijoje, Nyderlanduose ir visur kitur.

Yra įvairių religijų ir kuo puikiausių piliečių iš musulmoniškų šalių, bet kaip visada dėl radikaliojo ekstremistinio elemento nukenčia visos pusės, nes nėra adekvataus atsako į smurtą. Smurtas, deja, gimdo smurtą, – L.Donskis.

Tai kas tikrai laimėjo iš šitos istorijos, tai yra šitie politikai, jie gaus peno labai ilgai. O pralaimi civilizuotas bendrabūvis. Yra įvairių religijų ir kuo puikiausių piliečių iš musulmoniškų šalių, bet kaip visada dėl radikaliojo ekstremistinio elemento nukenčia visos pusės, nes nėra adekvataus atsako į smurtą. Smurtas, deja, gimdo smurtą“, – kalbėjo L.Donskis.

Dar vienas labai nemalonus dalykas, anot, filosofo, kuris tikrai gims po šitos istorijos, tai dar didesnis asmens laisvių ribojimas.

„Bus dar daugiau sekimo, dar daugiau privatumo pažeidimų ir dar daugiau saugumo ir paranojos“, – sakė L.Donskis.

Laida „Dienos klausimas“ transliuojama darbo dienomis 13.10 val.

Visą laidą klausykite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min