Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lesto“ atšaukė ekstremalią situaciją dėl audros sukeltų padarinių

Audros nuverstas medis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO šiandien atšaukė ekstremalią situaciją, kuri buvo paskelbta dėl gamtos stichijų padarinių – tai reiškia, kad atstatyta normali skirstomojo tinklo veikla.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Anykščių rajone dar liko pavienių vartotojų, kuriems elektros energijos tiekimas nėra atstatytas, tačiau visi gedimai bus sutvarkyti paros laikotarpiu.

„LESTO“ gyventojams dėkoja už supratingumą ir pagalbą pranešant apie elektros tiekimo nutrūkimus, nutrauktus laidus – tai padėjo operatyviau rasti gedimų vietas tinkle. Bendrovė taip pat reiškia nuoširdžią padėka miškininkams ir ugniagesiams – už pagalbą šalinant vienos didžiausių per dešimtmetį gamtos stichijų padarinius.

Spalio 6 d. naktį Lietuvoje praūžęs uraganinis vėjas šalies elektros skirstomuosius tinklus pažeidė labiausiai per visą pastarąjį dešimtmetį. Paskelbus ekstremalią situaciją buvo mobilizuotos visos „LESTO“ ir rangovų energetikų pajėgos, kad 140 tūkst. vartotojų elektros energijos tiekimas būtų kuo operatyviau atstatytas.

Į pagalbą „LESTO“ šalinant gamtos stichijų padarinius stojo ir kitos tarnybos – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai ne kartą padėjo sunkiai privažiuojamose vietovėse „LESTO“ sunkiajai technikai pasiekti gedimų vietas.

Zarasų, Ignalinos ir Švenčionėlių urėdijose miškininkai itin uoliai padėjo valyti linijų trasas. „LESTO“ su Generaline miškų urėdija šiemet pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama garantuoti visuomenės interesus ekstremalių situacijų atvejais ir bendradarbiauti derinant veiksmus, racionaliai naudojant turimus išteklius šalinant ekstremalių situacijų padarinius.

„Dėkojame tarnybų ir urėdijų darbuotojams už pagalbą, be kurios elektros energijos tiekimo atstatymo darbai būtų užtrukę ilgiau. Šalinant ekstremalių situacijų padarinius sutelkus pajėgas bei derinant veiksmus tarpusavyje, geresnį rezultatą galime pasiekti greičiau. Urėdijų darbuotojai ir ugniagesiai padėjo pjaunant ir šalinant išvirtusius medžius iš miško kelių, privažiavimų iki elektros tinklo įrenginių vietų“, – teigia „LESTO“ Dispečerinio centro Režimų planavimo skyriaus vadovas Ervinas Pareigis.

AB „LESTO“ dėkoja savo klientams už kantrybę ir supratingumą. Skirstomieji tinklai nėra apsaugoti nuo tokių stichijų, todėl ir ateityje, jei tokios vėtros kartotųsi, panašių situacijų su oro linijomis nebūtų įmanoma išvengti. Pagal turimas galimybes įmonė keičia elektros skirstymo oro linijas į kabelines, kurios yra atsparesnės gamtos stichijų padariniams. Ji prižiūri 124 tūkst. kilometrų elektros linijų – jų pakaktų tris kartus apjuosti pasaulį. Apie 19 proc. visų linijų sudaro kabeliai, ir prireiktų bent 3 mlrd. Lt, kad po žeme atsidurtų trečdalis svarbiausių elektros oro linijų.

„Vertinant pagal elektros skirstomojo tinklo pažeidimus, tai buvo viena didžiausių dešimtmečio audrų. Pūtė stiprus gūsingas vėjas, kurio greitis siekė ir daugiau nei 100 kilometrų per valandą. Tai yra uraganinis vėjas, kuris praūžė per visą vidurio Lietuvą. Didelio masto žala tinklui buvo padaryta plačioje teritorijoje, todėl atstatymo darbai buvo itin sudėtingi“, – teigia E. Pareigis.

Šiuo metu Anykščių rajone dar yra pavienių atvejų, kai elektros energijos vartotojams nėra atstatytas – tikimasi visus darbus pabaigti šiandien.

Žemės ir miškų savininkams „LESTO“ nuolat primena apie jų pareigą tinkamai prižiūrėti želdinius, augančius elektros linijų apsaugos zonose. Jei šalia oro linijų augančius medžius ir želdinius jų savininkai tinkamai prižiūrėtų ir jie nekeltų grėsmės skirstomojo tinklo įrenginiams, būtų galima išvengti beveik pusės gamtos stichijų sukeltų avarinių atsijungimų elektros tinkle. Apie visus planuojamus darbus šalia elektros linijų būtina informuoti LESTO.

Gyventojai, sutrikus elektros energijos tiekimui, gedimus registruoti gali klientų aptarnavimo telefonu 1802. Šiuo numeriu klientai gali kreiptis visais aktualiais su elektros energijos tiekimu susijusiais klausimais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min