Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 13d. 10:58

LESTO įspėja apie pavojus potvynių metu ir rekomenduoja elgtis saugiai

Apsemti laukai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Apsemti laukai

Pavasarį šalyje išaugus potvynių rizikai, Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO informuoja gyventojus apie galimus pavojus bei prašo būti atsargiems, laikytis pagrindinių saugos reikalavimų, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų.

Vanduo yra didžiausia grėsmė elektros prietaisams ir įrenginiams. Užklupus pavasariniams potvyniams ar liūtims, kylant vandens lygiui, gyventojams patariame kuo skubiai sustabdyti elektros energijos tiekimą išjungiant savo namuose įvadinį (automatinį) jungiklį.

„Potvynio metu elektros energijos tiekimą išoriniame tinkle saugiai išjungti gali tik skirstomųjų tinklų specialistai. Pavojus gyvybei gali kilti, jei potvynio metu yra nuverčiamos elektros oro linijų atramos, nutraukiami laidai ar apsemiamos transformatorinės“, – teigia Ervinas Pareigis, LESTO Režimų planavimo skyriaus vadovas.

Jis įspėja, kad tik saugus elgesys gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų. Pastebėjus apsemtus skirstomojo tinklo įrenginius – transformatorines, transformatorių pastotes ir kt. – gyventojai kuo skubiau turėtų pranešti LESTO telefonu 1802.

Bendrovės LESTO operatyvinės brigados pavasariniams potvyniams būna pasirengusios kasmet, įmonės dispečeriai budi visą parą ir operatyviai reaguoja į gyventojų skambučius dėl galimų potvynių grėsmių. Bendrovės dispečerinės bendradarbiauja su priešgaisrinėmis tarnybomis, likviduojant potvynio padarinius ir siekiant sustabdyti elektros energijos tiekimą vandens apsemtose vietovėse.

Saugaus elgesio rekomendacijos:

• Pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ir priartėti prie jo arčiau nei 8 metrai. Griežtai draudžiama patiems atlikti elektros tinklų ir elektros įrenginių remonto darbus, įjungti agregatus, stakles ir kitus įrengimus. Nemėginkite nukritusių laidų nustumti ar pataisyti mediniu pagaliu ar kokiu kitu daiktu – kuo skubiai informuokite LESTO telefonu 1802.

• Negalima artintis ir liesti ant elektros energijos laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei.

• Pastebėjus apgadintus ar kibirkščiuojančius elektros energijos įrenginius, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritusius, nutrauktus laidus, būtina nedelsiant kreiptis bendruoju LESTO klientų aptarnavimo telefonu 1802, pranešti artimiausiai avarinei tarnybai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

• Siekiant padėti žmogui, nukentėjusiam nuo elektros srovės, būtina laikytis atsargumo ir iškviesti greitąją pagalbą telefonu 112.

• Iš automobilio, ant kurio nukrito nutrūkęs elektros linijos laidas, reikia iššokti abiem kojomis – kad nebūtų sukurta grandinė ir nepatirtumėte elektros smūgio. Lygiai taip, jei ant šlapios žolės būtų nukritusių nutrauktų elektros linijų laidų ir yra elektros poveikio galimybė – reikia eiti itin smulkiais žingsneliais, laikant koją prie kojos arba šokinėti.

• Jei prieš galimą potvynį nutarėte išvykti į saugesnę vietovę,  prieš palikdami namus užsukite vandens, dujų sklendes,  išjunkite  elektros energiją. Laidai visuomet turi būti gerai izoliuoti, kad neįvyktų trumpasis jungimas.

Temos: 2 Potvynis LESTO
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min