Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalai prieš naujus mokesčius gula kryžium

A.Kubilius susitiko su TVF misijos Lietuvoje vadove C. Purfield.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / A.Kubilius susitiko su TVF misijos Lietuvoje vadove C. Purfield.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionims demokratų deleguotiems Vyriausybės nariams prabilus apie galimus naujus mokesčius, prieš tokias idėjas stojo liberalusis valdančiosios koalicijos sparnas.

Po pirmadienį vykusio premjero Andriaus Kubiliaus ir finansų ministrės Ingridos Šimonytės susitikimo su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadove Catriona Purfield, abi pusės prabilo apie tai, jog Lietuvai norint ir toliau sėkmingai tvarkyti savo finansus bei įsivesti eurą, bus būtina kelti kai kuriuos mokesčius.

„Kalbant apie mokesčių bazės praplėtimą, galima būtų paminėti nekilnojamojo turto (NT) mokestį, „žaliąjį“ mokestį automobiliams. Tai paliestų labiau pasiturinčius ir būtų efektyviau nei kitos mokesčių formos, pavyzdžiui, pajamų arba pelno mokesčiai, kurie neskatintų naujų darbo vietų kūrimo“, – tvirtino C.Purfield.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir Liberalų ir centro sąjungos vadovas Gintautas Babravičius tokias idėjas vertina skeptiškai.

„Tai tiesiog nuomonė. Nei Vyriausybė, nei Susisiekimo ministerija nesvarsto jokio papildomo mokesčio už automobilius ir mes laikomės ankstesnės savo pozicijos, kad papildomas apmokestinimas arba naujas mokestis už automobilius būtų visiškai nesavalaikis. Šiandieną vairuotojai, pildami kurą, ir taip sumoka pakankamai didelį akcizą“,  – tvirtino susisiekimo ministras E.Masiulis.  

Kalbant apie mokesčių bazės praplėtimą, galima būtų paminėti nekilnojamojo turto (NT) mokestį, „žaliąjį“ mokestį automobiliams. Tai paliestų labiau pasiturinčius.Liberalsąjūdietis akcentavo, jog TVF prognozuoja, jog galutinai iš krizės Lietuva išbris po 7 metų. „Kyla klausimas, ar Lietuvai dabar reikia verstis per galvą ir priiminėti įvairius radikalius sprendimus, kad jau po 2 metų mes turėtume 3 proc. biudžeto deficitą ir atitiktume eurozonos kriterijus. Gal reikia rinktis ilgesnį ir nuosaikesnį išėjimo iš ekonomines krizės kelią“, – siūlė E.Masiulis. Jo nuomone, mokesčių daugiau kelti jau nebegalima, nes žmonės bus nebepajėgūs jų mokėti, todėl norimo efekto pasiekti nepavyks.

„Mūsų partija skeptiškai žiūri į papildomų mokesčių įvedimą. Esame įvairiomis formoms išreiškę savo požiūrį, kad NT mokestis, mūsų galva, nebūtų pats racionaliausias kelias. Jokių naujų informacijų ar faktų, kad reikia kažkokiu būdu papildyti biudžetą, nėra“, – kabėjo liberalcentristas G.Babravičius.

Politikas tvirtino, jog partija greičiausiai nepritars NT apmokestinimui, tačiau sutiktų svarstyti apie šį mokestį su tam tikromis racionaliomis išlygomis, pavyzdžiui, jei būtų apmokestinamas ne pirmas būstas.

A.Kubilius po susitikimo su TVF misijos vadove akcentavo, jog reikia apmokestinti turtą ir prabangą, nes „tikrai nenorime labiau apmokestinti darbo arba vartojimo“. Tačiau jis nedetalizavo, kokių priemonių ketinama imtis – tai esą bus numatyta artimiausiu metu, mat rengiamas 5 – 8 pagrindinių biudžeto deficito karpymo finansinių priemonių paketas.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė irgi užsiminė, jog gali tekti įvesti naujus mokesčius: „Matyt, kad reikia ieškoti sprendimų, kurie didina mokesčius, didina mokestinę bazę, tačiau tuo pačiu būdu nekenčia produktyvumui: darbo vietų kūrimui, eksportui. Tai turto mokesčiai šiuo požiūriu yra vieni iš geriausių mokesčių. Tie patys „žalieji“ mokesčiai, tarkime, transporto priemonėms, gali būti kaip svarstoma alternatyva“.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min