2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2016 05 14

Liberalai svarsto atlikti auditą partijoje, A.Guoga prakalbo apie melo detektorių

Po įtarimų kyšininkavimu atsistatydinus Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui, liberalų vadovybė svarsto atlikti partijos veiklos ir finansinį auditą. Politologai tai vertina kaip viešųjų ryšių veiksmą siekiant išsaugoti rinkėjus.
Antanas Guoga
Antanas Guoga / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Apie tai, kad kitą savaitę partijos valdybai siūlys atlikti partijos finansinį ir veiklos auditus, laikinasis liberalų vadovas Antanas Guoga užsiminė šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje.

„Įtarimai partijos lyderiui, akivaizdu, kad yra šešėlis visai partijai, vienintelis kelias mus visai komandai yra atversti visas įmanomas knygas, parodyti viską, kas tiktai įmanoma ir visokieriopai, be jokių išlygų demonstruoti skaidrumą, atvirumą. Tai yra vienintelis būdas susigrąžinti rinkėjų pasitikėjimą. Manau, kad ir auditai, ir kiti dalykai, kas tai bebūtų, manau, kad tą be išlygų turime daryti“, – BNS sakė partijos vicepirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

A.Guoga socialiniame tinkle nurodė, jog yra pasiruošęs „kraštutinėms priemonėms“, kad būtų įrodyta, jog Liberalų sąjūdis yra „skaidri partija“.

Pats A.Guoga šeštadienį telefonu nepasiekiamas. Socialiniame tinkle jis nurodė, jog yra pasiruošęs „kraštutinėms priemonėms“, kad būtų įrodyta, jog Liberalų sąjūdis yra „skaidri partija“.

„(...) kitą trečiadienį siūlysiu partijos valdybai atlikti partijos finansinį ir veiklos auditą“, – rašoma liberalų laikinojo vadovo paskyroje.

A.Guoga ten pat prabilo apie galimybę asmeniškai pasitikrinti melo detektoriumi: „Galiu sėsti prie melo detektoriaus ir atsakyti į du paprastus: 1. Ar esi gavęs kyšį už politinę veiklą? 2. Ar esi gavęs nelegalios finansinės paramos iš „MG Baltic“ koncerno ar kitos benrovės? Jei reikės, kviesiu visus liberalus prisidėti prie šios akcijos ir įrodyti Lietuvai, kad esame sąžininga partija. Mums reikia pradėti nuo pradžių. Tai lengva nebus, bet tikiu, kad galime. Prašau visų palaikymo!“

R.Šimašius sako, kad tokios galimos konkrečios priemonės penktadienį partijos valdyboje nebuvo aptartos, bet yra tikras, kad vadovybė bent jau su finansiniu auditu sutiks.

„Veiklos auditas jau yra kitas dalykas, susijęs ne su skaidrumu, bet su partijos valdymo efektyvumu – turbūt natūralu, kad turime ir galime kelti klausimų, į juos atsakinėti. Bet šiuo atveju, yra labai svarbus finansinis auditas ir galimų neaiškumų išsklaidymas. Tam aš net neabejoju, kad pritars“, – įsitikinęs jis.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Tomas Janeliūnas tai kol kas vertina kaip viešųjų ryšių priemonę siekiant įtikinti rinkėjus, jog įtarimai korupcija yra tik buvusio lyderio E.Masiulio problema ir abejoja, ar partija bus pasiryžusi atlikti rimtą išorinį auditą.

„Iš tokių pareiškimų galima vertinti kaip viešųjų ryšių priemonėmis bandymą sumažinti tą žalą, kuri yra pasklidusi, sutelkti liberalų rėmėjus rodant, kad vis dėlto partija yra skaidri, nusiteikusi skaidrumą palaikyti ir kad tai kol kas yra vieno žmogaus, Eligijaus Masiulio problema. Kol nėra daugiau detalių, kitaip vertinti negalima: labai abejoju, ar auditas būtų atliekamas kaip kokio verslo subjekto, su objektyviais išoriniais auditoriais, o partijos auditas, atliekamas jos narių, yra iš esmės, iš dalies reklaminis ar rinkimų kampanijos veiksmas“, – BNS sakė politologas.

Kitą vertus, jo nuomone, liberalai tokiais pareiškimais imasi teisingos strategijos siekdami įtikinti rinkėjus, kad partija gali laikytis savo deklaruojamų skaidrumo principų.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pareikšti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu. Sulaukęs įtarimų dėl kyšininkavimo, E.Masiulis pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų bei atsisako Seimo nario mandato. Prokurorai yra priėmę sprendimą E.Masiulį apklausti specialiuoju liudytoju. Apklausti jo kaip įtariamojo kol kas neleidžia turima parlamentaro teisinė neliečiamybė.

Laikinuoju partijos vadovu paskirtas europarlamentaras A.Guoga, Liberalų sąjūdžio valdyba taip pat nutarė birželio 11 dieną šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min