Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 12d. 11:03

Liberalcentristai ir Liberalų sąjūdis nepritaria siūlomam biudžeto projektui

Svarstyklės
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Svarstyklės

Valdančiosios koalicijos partneriai per bendrus pusryčius trečiadienio rytą nerado bendro sutarimo dėl 2012 metų biudžeto – pateiktiems siūlymams dėl išlaidų karpymo nepritarė Liberalų ir centro sąjungos bei Liberalų sąjūdžio atstovai.

Liberalcentristas, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis po koalicijos partnerių susitikimo žurnalistams sakė, kad kai kuriose srityje labiau taupyti nebegalima.

„Mes, liberalcentristai, manome, kad šitas biudžetas nėra socialiai teisingas ir pagrįstas abejotinomis finansinių rinkų baimėmis", sakė vidaus reikalų ministras R.Palaitis.

„O šiaip mes nesame prieš pensijų atstatymą, bet mes esame prieš tą socialinę neteisybę, kai yra mažinamos pajamos žmonių, kurie rūpinasi žmonių saugumu, kurie rūpinasi žmonių sveikata, kurie rūpinasi švietimu ir kultūra“, – dėstė R.Palaitis.

Liberalų sąjūdžio atstovas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius BNS trečiadienį teigė taip pat neketinantis sutikti su siūlomu švietimo srities biudžeto mažinimu. Anot jo, Vyriausybės siūlymas ministerijoms susimažinti išlaidas 2 proc. reikštų daugiau nei 70 mln. litų atėmimą iš švietimo, o tai galėtų lemti papildomą mažas algas gaunančių mokytojų darbo užmokesčio karpymą.

„Tai reikštų iš esmės, kad turi būti stabdoma daugelis svarbių programų, tarp jų atsisakoma ir mokyklų renovavimo, arba kita alternatyva – turi būti imtasi netgi darbo užmokesčio peržiūrėjimo dėstytojams ar tiems patiems mokytojams. Neketinu ir negaliu sutikti su tokiais siūlymais, nes iš esmės tokie sprendimai yra daromi mūsų valstybės ateities sąskaita“, – BNS sakė G.Steponavičius.

„Ne tik aš, bet ir dalis kitų ministrų neketiname sutikti su tais karpymais, kurie yra pasiūlyti, nes tai ne vien valdininkai – tai apima jau visą viešąjį sektorių“, – teigė švietimo ir mokslo ministras.

Konservatorių lyderis premjeras Andrius Kubilius sakė, kad kol kas neaišku, kada Vyriausybė tvirtins biudžetą – trečiadienį ar ketvirtadienį. Patvirtinus Ministrų kabinetui, biudžetas keliaus į Seimą.

„Arba patvirtinsime, arba rytoj“, – trečiadienio rytą BNS sakė premjeras.

R.Palaičio teigimu, siūlymas 2 proc. mažinti išlaidas, palyginti su dar vasarą ministerijų pateiktais ir su Finansų ministerija bei premjeru suderintais asignavimų planais 2012 metams, vidaus reikalų sistemoje gali būti įgyvendinamas tik žmonių saugumo sąskaita.

„Mes manome, kad kiek galėjome, tiek jau sumažinę esame išlaidas, daugiau mažinti tiesiog nepajėgūs, nes tai jau atsilieps žmonių saugumui“, – teigė jis.

Pirmadienio Vyriausybės pasitarime buvo pateiktas siūlymas išlaidas ministerijoms ir joms pavaldžioms įstaigoms sumažinti maždaug 300 milijonais litų. Anot Vyriausybės atstovų, tam, kad būtų pasiektas tikslas fiskalinį deficitą 2012 metais sumažinti iki 2,8 proc. bendrojo vidaus produkto, biudžeto deficitas, palyginti su ligšioliniais planais, turi būti sumažintas 1,1–1,3 mlrd. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Biudžetas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min