Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 7d. 16:28

Liberalcentristai ir „prisikėlėliai“ valdančiojoje koalicijoje sudarė bloką, kad konservatoriai juos išgirstų

Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Zuokas

Valdančiosios koalicijos narės – Tautos prisikėlimo partijos (TPP) bei Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos Seime – bendradarbiaus veikdamos Permainų koalicijoje.

Antradienį frakcijų seniūnai Artūras Zuokas ir Laimontas Dinius pasirašė sutartį dėl bendro darbo Seime.

„Dėsningas įvykis, kada didieji partneriai – konservatoriai – neįsiklauso ir nesistengia išgirsti mažesniųjų, anksčiau ar vėliau mažesnieji vienijasi“, – pareiškė A.Zuokas.

Pasak A.Zuoko, dviejų partijų bloką inspiravo skirtingas požiūris į krizės įveikimo planus. Liberalcentristai ir „prisikėlėliai“ tvirtino negalintys palaikyti buhalterinio biudžeto subalansavimo, užmojų smarkiai mažinti valstybės investicijų.

Liberalcentristų lyderis tvirtino, kad tokiu būdu jų balsas Permainų koalicijoje bus labiau girdimas.

„Dėsningas įvykis, kada didieji partneriai – konservatoriai – neįsiklauso ir nesistengia išgirsti mažesniųjų, anksčiau ar vėliau mažesnieji vienijasi“, – pareiškė A.Zuokas.

Anot jo, bus įkurta bendra frakcijų taryba, kuri derins pozicijas, ir vadovaujantis ja liberalcentristai bei „prisikėlėliai“ balsuotų Seime.

„Tikimės, kad tų klaidų, kurios buvo padarytos gruodžio ar sausio mėnesį, pasitikint autoritetais, ateityje būtų galima išvengti“, – pareiškė A.Zuokas.

Antradienį pasirašytame dokumente teigiama, kad susitarimo tikslas – bendradarbiauti ir koordinuoti veiksmus Permainų koalicijoje siekiant spartesnio valstybės ekonomikos atgaivinimo bei darbo vietų išsaugojimo, spartinti valstybės valdymo reformą ir siekti efektyvesnio Vyriausybės darbo, suderinti pozicijas dėl mokesčių politikos, laikantis nuostatos – nedidinti mokestinės naštos.

„Mūsų frakcija tikisi, kad šis susitarimas bus pirmasis žingsnis pozityviems aiškiau išreikštiems konsoliduotiems sprendimams priimti. Tikimės, kad mūsų susitarimai tik sustiprins Permainų koaliciją“, – per spaudos konferenciją pareiškė L.Dinius.

Paklausti, iš kurios frakcijos kilo iniciatyva įkurti bloką, Tautos prisikėlimo frakcijos seniūnas pareiškė, kad „iš A.Kubiliaus“.

Bloką sukūrusių frakcijų seniūnai neigė, kad jų susitarimas gali išardyti valdančiąją koaliciją, jie keliskart pakartojo, jog tai turėtų sustiprinti Permainų koaliciją.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu yra labai svarbu išlaikyti koalicijos tvirtumą, ir apie jokias galimas alternatyvas šiuo metu nėra svarstoma“, – pabrėžė liberalcentristų lyderis.

Valdančioji koalicija Seime turi 83 balsus. Didžiausia yra TS-LKD frakcija, turinti 45 narius. Liberalų sąjūdžio frakcijoje – 11 narių, TPP – 18, LiCS – 9.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min