TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalcentristai pašalino Dainių Budrį iš frakcijos

Dainius Budrys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dainius Budrys
Šaltinis: 15min
0
A A

Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija dėl nuolatinių frakcijos reglamento pažeidimų pašalino Dainių Budrį iš frakcijos. Savo ruožtu D.Budrys sako, kad palikti frakciją nusprendė pats.

Kaip pažymėjo LiCS vicepirmininkas Arūnas Valinskas, viena esminių D.Budrio pašalinimo priežasčių buvo ta, kad šio nario pozicija strateginių valstybės projektų atžvilgiu buvo radikaliai priešinga LiCS partijos ir frakcijos patvirtintai pozicijai ir jis nuolat demonstruodavo tai balsuodamas priešingai nei frakcija.

Be to, D. Budrys Seimo pavasario sesijos metu praleido daug LiCS frakcijos posėdžių, o paskutinį mėnesį absoliučiai ignoravo bendrą frakcijos darbą.

D. Budrio teigimu, darbas valdančiojoje koalicijoje nebuvo komandinis. Net ir šiandien  informacija apie energetinius projektus yra slepiama ne tik nuo visuomenės, bet ir nuo Seimo narių.

LiCS pirmininkas Algis Čaplikas apgailestavo, kad D. Budrys nesugebėjo dirbti ne tik frakcijoje, jis nepelnė ir LiCS Kretingos skyriaus narių pasitikėjimo, rengiantis 2012 Seimo rinkimams. Liberalų ir centro sąjunga D. Budriui buvo patikėjusi Kretingos vienmandatę apygardą.

D.Budrys dirbs socialdemokratų frakcijoje

Spaudai išplatintame Dainiaus Budrio pranešime nurodoma, kad politikas pats nusprendė palikti liberalcentristus ir prisijungti prie Lietuvos socialdemokratų partijos ir jos frakcijos Seime.

„Kai 2008 metais atėjome į valdžią, – teigė D. Budrys, – premjeras Andrius Kubilius žadėjo radikalias permainas. Tai atsispindėjo vyriausybės programoje ir net jos pavadinime – „Permainų koalicija“. Naujoji valdžia vylėsi greitai įveikti buvusios vyriausybės „palikimo“ bėdas ir žadėjo „šviesų rytojų“: žemas energetines kainas, socialinės atskirties mažinimą, ekonomikos augimą, emigracijos stabdymą ir t.t.“

Pasak D.Budrio, dabartinės Vyriausybės bandymas didžiuotis praėjusiųjų metų 3-4 procentų ekonomikos augimu skamba kaip pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių, nes prieš tai ekonomika smuko 14-15 procentų. „Pakilome per grumstelį kažkur ten giliai duobėje ir tuo didžiuojamės?!“ – piktinosi jis.

D.Budrys pats vadovavo Seimo Ekonomikos komitetui, tačiau savo kaltės dėl nepakankamo BVP augimo jis neįžvelgia. Esą jo pasiūlymų niekas neišgirsdavo.

D. Budrio teigimu, darbas valdančiojoje koalicijoje nebuvo komandinis. Net ir šiandien  informacija apie energetinius projektus yra slepiama ne tik nuo visuomenės, bet ir nuo Seimo narių. „Tiek premjeras, tiek ministras A. Sekmokas kiekviena proga nuolat kalba apie energetinių projektų svarbą. O kas labiau gali trukdyti energetinės nepriklausomybės projektų įgyvendinimui už neskaidrius veiksmus ir ydingą slapukavimą?“ – klausė seimūnas.

„Nepaisant mano ir kitų Seimo narių abejonių ir prieštaravimų dėl III energetikos paketo įgyvendinimo Lietuvoje, ministras A. Sekmokas žadėjo, kad šia priemone įveiks „Gazpromą“ ir dujų kaina sumažės 15 proc. Deja, tikrovė pasirodė kitokia“, – sakė D. Budrys.

Iš posto nesitraukia

Net ir perėjęs į opozicinę socialdemokratų partiją ir jos frakciją Seimo narys teigia toliau dirbsiantis Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku.

„Galbūt kiti norės labai to posto, bet aš savo darbą dirbau puikiai", – žurnalistams sakė D.Budrys.

Kol kas jis sako nežinąs, ar socialdemokratai pasiūlys jam vietą rinkimų į Seimą sąraše ir ar skirs vienmandatę rinkimų apygardą.

D.Budriui palikus liberalcentristų frakciją, valdančioji koalicija neteko formalios daugumos Seime. Dabar tiek opozicijai, tiek valdantiesiems priklauso po 70 Seimo narių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min